Yuval Noah Harari'den 21.Yüzyıl İçin 21 Ders

Yuval Noah Harari daha önce Hayvanlardan Tanrılara kitabıyla dünya çapında üne kavuşmuş bir yazar. Yazarın son kitabı olan 21.Yüzyıl İçin 21 Ders ‘de yayınlandığı andan itibaren büyük ilgi gördü.

Yazar bu kitabında günümüz dünyasının analizini çok iyi şekilde irdelemiş. Kitapta özellikle teknolojinin dünyayı ve insanlığı nasıl etkilediğini analiz ederek bizlere önerilerde de bulunuyor. Kitap günümüzün dünyasını ve insanlığının ruhsal profilini kendi düşünceleriyle ortaya çıkarmış. Kişisel gelişim tarzında olan kitapta yazar akıl yürütmelerde bulunmuş. Eğer, felsefenin temel alt yapısına sahipseniz eğer bu kitap sizi sıkmayacak ve yazarın önerilerinin temelindeki öz anlamı rahatlıkla anlayabileceksiniz. Yazar Homo Deus kitabında teknoloji ve geleceğe yönelik öngörülerde bulunmuştu bu kitapta ise materyalist analizler yer alıyor. Yazarın en önemli analizlerinden biri ise bilimi tanrı olarak görmesi… Kitapta ekonomik ve güncel siyasi bilgilere de yer verilmiş.

“Mucize olsun diye dua edeceğinize yardım etmek için ne yapabiliriz diye sormalıyız”
“Televizyonda kendi gözümüzle gördüğümüz kapitalizm cenneti yüzünden daha çok şey satın almanın bizi mutlu edeceğinize inanıyoruz.”
“Açlık çeken çocukların özgürlüğünden söz edilemez.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here