Yaşlılığı Geciktiren Yiyecekler

Kadın, erkek herkes genç görünmek ve yaşlanmak istemez. Bazı insanlar genetik yapıları gereği yaşlarını göstermezler ancak bazılarımız bu yönden pek şanslı olmayabilir. Zamanla vücut yer çekimine yenik düşüyor ve hücreler yıllar geçtikte yaşlanıyor. Sizlere cildinizi daha parlak ve dinç gösteren yiyecekleri aktaracağız.

Gençleşmek İstiyorsanız Bunları Tüketin

Ahududu ve yaban mersini: Bu yiyecekler hücrelerin bozulmasını engelleyen antioksidan açısından zengin bir müzik. Yaban mersini eklem ağrılarına iyi gelen aynı zamanda ödem gideceği bir yiyecek. Zihin sağlığına çok iyi geldiği söyleniyor. Yani alzheimer’s ve bunama gibi rahatsızlıkları önlüyor.

Turunçgiller: Folik asit ve C vitamini içeren zengin bir vitamin deposudur. Kolesterol değerlerini düşürür ve kanın sulanmasını sağlar. Ürik asit miktarını da azaltır. Bu meyveleri düzenli olarak yediğinizde kalp hastalıkları ve gut gibi rahatsızlıkları önlüyor. Tansiyon düşüklüğü gibi bir probleminiz yoksa eğer sabah uyanır uyanmaz aç karnına limonlu su içtiğinizde kendinizi zinde hissedeceksiniz.

Domates: A ve C vitamini içeren domates sağlığa çok yararlı bir meyvedir. Domatese rengini veren likopen doğadaki en güçlü antioksidandır. Cildi UV ışınlarından da korur.

Bitter Çikolata: Flavanoid gibi antioksidanlar içeren siyah çikolata cildinizi UV ışınlarına karşı korur ve dış etkenlere karşı korur. Sütlü çikolata tüketmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Aloe Vera: Bahçenizde kolaylıkla yetiştirebileceğiniz Aloe Vera cildinizin güzelleşmesine neden olan cildi kırışıklardan koruyan etkili bir bitkidir. Ciltteki lekeleri yok edici etkiye sahiptir.

Saf zeytinyağı: Sağlıklı beslenme açısından da önemli bir kaynaktır. Cilde çok iyi gelir. Daha gergin ve nemli tutar. İçeriğindeki linolenik asit içerdiği için cildin kırışmasını önler. Özellikle göz çevresine sürüldüğünde etkilidir.

Sarımsak: Vücuttaki enfeksiyonları önler. Doğadaki en gülü antibiyotiktir. Kolesterolü dengeler, kan dolaşımını düzenler. Kansere karşı etkilidir.

Havuç: A vitamini içeren havuç beta karoten etkisiyle gözlere çok iyi gelir. Erken yaşlanmaya karşı etkilidir. Havuçları yemeğe katarken çok fazla pişirmemeye özen gösterin zira sebzeler çok fazla pişirildiğinde vitamin değerlerini kaybediyor.

Patates: Cilt rengini açmak için ideal bir besindir. Kırışıklıklara da iyi gelir. Cildinizin rengini dengeler. Her gün suyunu çıkarıp yüzünüzde 15 dakika bekletip suyla temizlediğiniz de etkili olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here