Vee Perde İzmir'de
Vee Perde İzmir'de

Vee Perde İzmir’de Uzun yıllar onları Kakılmış ve İtülmüş tiplemesiyle severek izlemiştik ve usta oyuncular yıllar sonra Vee Perde oyunuyla yeniden tiyatro sahnelerinde… Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey yine unutulmayacak bir oyunla sahnede…

Neil Simon’un “Sunshine Boys” öyküsünden yola çıkılarak, iki eski komedyen Cahide ve Adnan’nın hikayesini anlatıyor. Bir zamanlar şöhreti doruklarda yaşamış olan bu iki sanatçının, hem birbirleriyle olan çekişmeleri hem de gösteri dünyasının acımasız ve ezici etkisi anlatılmaktadır. Cahide küçük bir evde sıkışmış, anılarla ve Adnan’dan alacağı intikamın gününü bekleyerek günlerini geçirir. 22 yıl sonra gelen bir televizyon programı teklifi bu iki oyuncuyu zorda olsa bir araya getirir ve çekim sonucu tabi ki fiyaskoyla sonuçlanır.

Vee Perde, 13 Eylül Cuma günü saat 20:30’da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Adres: Cemal Gürsel Cad. Hasan Ali Yücel Blv., 2009. Sk.
BOSTANLI / İzmir

İlyas İlbey Kimdir?
İlyas İlbey 1951 yılında dünyaya gelmiştir. Özellikle eşi Yasemin Yalçın ile birlikte oynadığı Kakılmış ve İtilmiş tiplemeleri ile döneme damgasını vurmayı başarmıştır.
Kendisine ait atları olduğu bilinen başarılı oyuncu Kastamonu Araç ilçesi İğdir beldesi Çaybaşı Köyü nüfusuna kayıtlıdır.
Usta oyuncu Yasemin Yalçın ile evliliğinden bir kızı vardır.
Kastamonu doğumlu oyuncu babasının Kocaeli İzmit’te pastacılık yapması sebebi ile çocukluk yılları İzmit’te geçmiştir. Ortaokul sona kadar İzmit’te yaşamış ve bu dönemde tiyatro ile tanışmıştır. İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gören İlyas İlbey daha sonra sınavlara girmiş ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olmuştur.
2015 yılında CHP Kastamonu Milletvekili aday adayı olmuştur. 2016 yılında açık kalp ameliyatı olan İlyas İlbey sağlığına kavuşmuştur.
Öyle Olsun, Mahallenin Muhtarları, Haşlama Taşlama, Mihrap Yerinde, Sana Bayılıyorum, İnce İnce Yasemince, Çocuklar Duymasın, Manda Yuvası ve Mandıra Filozofu gibi projelerde rol almıştır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here