Vedat Türkali'den Kayıp Romanlar
Vedat Türkali'den Kayıp Romanlar

Vedat Türkali’den Kayıp Romanlar, akıcı ve etkileyici cümlelerle sizi alıp götürecek. “herhal ilerdedir yaşanacak günlerin en güzelleri” ve “ne acılar bekliyor daha pusuda mutluluk umuduyla yaşayan zavallı insanları” acıyı, umudu o kadar güzel işlemiş ki okudukça akıp giden bir çağlayan gibi…

Doktor Nihat Kotar yıllar süren siyasal sürgünden, tutkuyla bağlı olduğu İstanbul’una dönebildiğinde yetmişinin sonlarındadır. Devrimci bir emeklilik yaşam çizgisi çekmiştir kendince. İstanbul’uyla özlem giderecek, dış ülkelerde sürekli içinde olduğu sanat etkinliklerini ülkesinde izleyecek, artık kapalı olan eski örgütü adına dış ülkelerde sürdürdükleri etkinliklerden üstünde kalmış yüklüce parayı vereceği en uygun örgütü arayıp bu ağır yükten kurtulacaktır. Bir de roman yazmayı düşünmektedir bu arada. Çelişkilerle çalkalanarak değişen, değişmeyen Türkiye’de şaşkınca dolaşmaya başladığı daha ilk günlerinde bir genç kız çıkar karşısına. Aralarında yaş uçurumu olan, inandıklarının tam karşısında değerler tablosunu benimsemiş görünen bu genç kızla, Esme’yle karşılaşması yeni bir dönem başlatmıştır yaşamında.
Kızgınlıklar, karşılıklı suçlamalar içinde bağlı oldukları değerleri tartışmaları, birbirlerini gizli, açık, kaçınılmaz biçimde de kendilerini sorgulamaya başlamalarıyla yepyeni bir yola düşerler. Ülkenin özgürlük kavgası, tarihten gelen, çözüm bekleyen Kürt, Ermeni sorunları, tüm bu sorunlarla birlikte dış-iç egemen karanlık güçlerin, mafyaların kanlı gölgesi vardır bu bin bir tehlikeyle dolu yolun üzerinde.
Cennet, cehennem karışımı ülkemizde, yer yer yazarın da katıldığı kendine özgü acı, buruk tadıyla bir aşk romanı çıkar ortaya böylece.
Sayfa Sayısı: 631
Baskı Yılı: 2004
Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları
Kitap Adı: Kayıp Romanlar
Yazar:Vedat Türkali
Yayınevi: Everest Yayınları
İlk Baskı Yılı: 2004
Dil: Türkçe
Barkod: 9789752891777

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here