Ünlü Yönetmenden Öğrencileri Online Ders
Ünlü Yönetmenden Öğrencileri Online Ders

Dünyaca ünlü yönetmen öğrencilerine online ders verdi. Se7en, Gone Girl, Fight Club, Zoiac filmlerinin yönetmeni David Fincher, sinema sektöründe tüm yapımların durdurulmasına neden olan coronavirüsü salgınından önce yeni filmi Mank için hazırlarına devam ediyordu.

Film, Citiven Kane’in senaristlerinden Herman J.Mankiewicz’in hayatını anlatıyor. Çekimleri tamamlayamayan ünlü yönetmen, dünyanın karantinada olduğu bu dönemi ise farkli bir şekilde yorumladı.

Televizyon Okulu ve Ulusal Film rektörü olan Wardle, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda David Fincher’in online bir masterclass düzenlediğini, böylece karantina nedeniyle eğitimden uzak kalan 450 sinema öğrencisine ders verdiğini ifade etti.

Birleşik Krallık’ta bulanan Ulusal Fulem ve Televizyon Okulu’nun sinema dünyasına David Yate, Roger Deakins gibi ünlü isimler kazandırmıştı.

Son yıllarda ise Netflix dizilerinden Mindhunter’la ilgilenen David Fincher, yine Netflix yapımı Love, Death & Robots’un 2. sezonu için çalışmaya devam ediyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here