Türkiye’nin Kurtuluş Reçetesi Mustafa Kemal… Yılmaz Özdil’in Kırmızı Kedi Yayınları’ndan çıkardığı Mustafa Kemal kitabı, Mustafa Kemal’in hayat hikayesini daha önce hiçbir yerde okumadığımız bilgilerle bu kitapta bizlere aktarıyor.

Mustafa Kemal’in Portresi 

Yılmaz Özdil’in  “Türkiye’nin kurtuluş reçetesi Mustafa Kemal’in hayat hikayesidir” dediği kitap çıktığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gören kitapların başında geliyor.

Mustafa Kemal’in özellikle Çanakkale Savaşı’nda emperyalist güçlere karşı verdiği mücadeleyi ve zaferini anlatıyor. Kadın haklarını, sosyal yaşamdaki devrimlerini, eğitim, sanat, kültür, sanayi, tarım gibi önemli alanlarda verdiği emeği bizlere aktarıyor. Atatürk’ün gerçekleştirdiği reformları tüm detaylarıyla öğrenecek, anlayacak ve bir kez daha Mustafa Kemal’in zekasına ve mücadelesine hayran kalacaksınız.

Türkiye’nin Kurtuluş Reçetesi Mustafa Kemal

Mustafa Kemal’in bilinmeyen yönlerini keşfedecek ve onun hayvan severliğini, sanata, edebiyata, felsefeye ve tarihe olan tutkusunu okuyacak onun entelektüel dünyasına doğru yolculuğa çıkacaksınız.

Sevdiği yemeklerden, en sevdiği türkülere, sevdiği giyim tarzından gündelik yaşama dair onun tüm özelliklerini öğreneceksiniz. Mustafa Kemal’in bu eşsiz portresine, vizyonuna yeniden tanık olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here