Toy İstanbul Veda Etti
Toy İstanbul Veda Etti

Dünyada yaşanan coronavirus salgını nedeniyle büyük kriz yaşayan kültür-sanat sektöründe özel tiyatrolar kapanmaya başladı. Maddi sıkıntı yaşayan özel tiyatrolar arasında bulunan Toy İstanbul yaşanan kriz nedeniyle bugün Twıtter hesabından bir açıklama yaptı.

Kasım 2016 tarihinden beri devam eden serüvenimiz bugün sona eriyor. Toy İstanbul Pandemi süreci ile oluşan şartlar nedeniyle kapılarını kapıyor. 
Yolculuğumuzun başından bu yana bizleri yalnız bırakmayan tiyatro ekiplerimize, yazarlarımıza, yönetmenlerimize, oyuncularımıza, öğrencilerimize, tüm ekip arkadaşlarımıza ve tabi ki seyircilerimize çok teşekkür ederi. 
Yeni yolculuklarda tekrar buluşmak ümidiyle…

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yeterli maddi ve manevi desteği alamayan sanat sektöründe yaşanan sorunlara ne yazık ki cevap verilemiyor.

Futbol müsabakalarının oynandığı, restoranların, kafelerin, güzellik salonlarının, kuaförlerin,  hava ve karayolu ve konaklama turizminin çalışmalarına devam ettiği, trafiğinin yoğun bir şekilde akışta olduğu pandemi sürecinde ne yazık ki eğlence mekanları ve kültür-sanat sektörünün çalışanlarını haklı olarak isyan etmesine sebep oldu.

Normalleşme süreciyle birlikte İngiltere başta olmak üzere bir çok ülkede kültür ve sanat faaliyetleri hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here