Sinemada Bold Pilot Etkisi

Şampiyon vizyona girdiği tarihten bu yana izlenme rekoru kıran etkileyici bir film olan Şampiyon gerçek yaşanmış bir hikayeden uyarlanmış.

Unutulmaz yarış atı Bold Pilot aracılığıyla bir araya gelen Halis ve Begüm arasındaki büyük bir aşkın öyküsünü anlatıyor. Filmde Türk atçılığının önemli ismi Özmedir Ataman’ın sahibi olduğu Bold Pilot, at yarışıyla bilgisi ve ilgisi olmayanlarında sevebileceği hüzünlü, dramatik, heyecan dolu bir film. Bold Pilot herkesin sevgisini kazanan güzel bir attır. Onun jokeyi Halis Karataş’la birlikte unutulmaz başarılara imza atmıştır.

1996 yılında Gazi Koşusu’ndaki  2:26:22’lik rekorunu geçen olmadı. Bold Pilot’un vesile olduğu en güzel olayda Halis Karataş ve Begüm Atman’nı karşılaştırması… Yaşanan bu destansı aşkın hikayesini Ahmet Katıksız yönetmiş. Senaryo ise Ahmet Katıksız ve Serkan Yörük’e ait. Jokey rolünü ise Ekin Koç, Begüm Atman’ı da Farah Zeynep Abdullah oynamış. Türkiye Jokey Kulübü eski başkanlarından Özdemir Atman’ı ise Fikret Kuşkan oynamış. Filmin müziğini ise Toygar Işıklı yapmış. Şampiyon’un yapımcılığını Kerem Çatay, Pelin Diştaş, Fatih Aksoy ve Yamac Okur üstlenmiş.

Filmin Künyesi  

Yönetmen: Ahmet Katıksız
Oyuncular: Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan, Sibel Taşçıoğlu, Ali Seçkiner Alıcı, Serkan Ercan, Erdem Akakçe, Sekvan Serinkaya

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here