Sevdiklerim ve Sevmediklerim
Sevdiklerim ve Sevmediklerim

2007 yılından beri Google’dayım. Yani digital medyadayım. Bazı internet sitelerine hemen hemen her konuda yazılar yazdım. İsminiz bir şekilde çıktığında ve yazılarınız okunduğunda ister istemez merak edilen biri hale geliyorsunuz.

Özellikle sosyal medya üzerinden gelen mesajlar beni hep güldürmüştür. Yaptığım işler üzerinden yapılan olumlu ve olumsuz eleştiriler dışındaki mesajları inanın hiç umursamıyorum. Yazmak keyifli ve severek yaptığım bir iş elinize çayınızı, kahvenizi alıyorsunuz bir, iki yudum sonrasında düşüncelerinizi dizmeye başlıyorsunuz.
Her işin elbette bir zorluğu var. Yazarlık rahat bir iş gibi görünse de bazen tıkanıp kalabiliyorsunuz. O esnada müzik dinlemeye ya da beyni başka şeylere odaklamaya çalışıyorum belki ilham gelir, kafama saksı düşer de yazmaya devam ederim çabasına giriyorum.

Neler yaptığımı, nasıl yaşadığımı merak edip mesaj atanlar oluyor. İşimiz gereği ister istemez bazı zamanlar asosyal olabiliyoruz. Ancak benim için sosyallik bütün gün dışarıda kafelerde zaman geçirmek, AVM’lerde saatlerce alışveriş yapmak, geceleri bir klupte sabaha kadar eğlenmek değil elbette… Doğayla iç içe olmayı daha çok seviyorum. Doğanın, doğal yaşamın olmadığı, betonik yerlerde insan nasıl sosyal olabilir ki?

Benim sosyallik anlayışım sinema, tiyatro, sergi ve sevdiğim bir sanatçının konserine gitmektir. Bu arada her filmi ve oyunu izlemediğim gibi her konsere de gitmiyorum. Kültür gezileri yapmayı çok seviyorum. Gittiğim şehirlerin tarihini, kültürünü incelemek bana daha çok şey katıyor ve mutlu ediyor. Zamanımı boşa harcamamış gibi hissediyorum. Sosyallik size bir şeyler katmalı, harcadığınız zamana değmeli…

Hepimizin sosyal yaşam içinde tercih edipte sevdiği ve sevemediği şeyler olmuştur. Onların listesini yaptım. Belki daha sonraki yazılarımda bu liste devam edebilir.

Sevdim-Sevmedim

Bornoz şeklindeki uzun, siyah kabanları sevdim.
Uzun, beyaz kovboy çizmeleri sevmedim.
Kısa beyaz botları sevdim.
Balon kollu kazakları sevdim.
Polar, pelüş kısa ve uzun montları sevmedim.
Paraşüt gibi bomber montları sevmedim.
Kısa siyah botları sevdim.
İçi kürklü kot montları sevdim.
İçeriğinde argan yağı ve E vitamini olan fondötenleri sevdim.
Hindistan cevizi sütünü içmeyi sevdim.
Mom jeans pantolonları sevmedim.
Skinny yüksek bel pantolonları sevdim.
Radio Garden IOS uygulamasını sevdim.
Kligtag IOS uygulamasını sevdim.
Android telefonları hiç sevmedim.
Iphone’u her zaman sevdim.
Edebiyat ve Patates Turtası Derneği filmini sevdim.
A Twelve-Year Night filmini sevdim.
Joker filmini sevdim.
Ursula K. Le Guin’in Mülksüzler kitabında geçen “Devrim düşünen bir akılda başlar.” cümlesini sevdim.

Alkışlarımla,
Yurda Yurtseven
(yurdayurtseven@gmail.com)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here