Robert Redford 6.Boğaziçi Film Festivali’nde… Soho House İstanbul’da yapılan basın toplantısında 6. Boğaziçi Film Festivali’nin programı açıklandı. Festival Başkanı Ogün Şanlıer konuşmasında yerli sinemaya yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Festival, İstanbul Boğazı Belediyeleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, TRT, Anadolu Ajansı, Türk Medya’nın katkılarıyla gerçekleşecek.

Şanlıer yaptığı konuşmada, “Hem yerli sinemamızın hem de uluslararası sinema dünyasının önemli ve usta isimlerine İstanbul’da ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Festival Programı

Festivale 41 ülkeden 90 yönetmen ve 88 film gösterilecek. Açılış filmi ise oscarlı oyuncu Robert Redford’un başrolünde oynadığı The Old Man&The Gun olacak. Onur ödülü ise Bent Hamer, Sergei Loznitsa ve Portekizli yapımcı Paulo Branco.

Robert Redford 6.Boğaziçi Film Festivali’nde

Paulo Branco 2 Kasım Cuma günü sinema dersi de verecek. En iyi film için 100.000 TL ödül verilecek. En iyi yönetmen, en iyi senaryo, en iyi kurgu, en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, en iyi görüntü yönetmeni dallarına da para ödülleri verilecek.

Yönetmen Serdar Akar festivalin jüri başkanı olurken, jüriler oyuncu Begüm Birgören, yönetmen Andaç Haznedaroğlu, Behzat Ç.’nin senaristi Ercan Mehmet Erdem ve Anlat İstanbul’un yönetmeni Mehmet Aksın.

Festival 26 Ekimde başlayacak ve 3 Kasım’da sona erecek. Film gösterileri Beyoğlu, Atlas ve Kadıköy sinemalarında gösterilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here