Öztrak’tan Sert Şahadet Açıklaması MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Erdoğan’ın şahadet açıklamasına sert yanıt verdi.

Öztrak şunları söyledi;

“Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olma mücadelesidir. Bu mücadele hiç bitmeyecektir. Cumhuriyet insan olma mücadelesidir. Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve PM üyesi Eren Erdem hakkında da açıklamalarda bulunan Öztrak konuşmasına şu şekilde devam etti.

“PM üyemiz Eren Erdem hakim karşısına çıktı bugün. Şunu biliyoruz yargılandığı kumpas davası mutlaka çökecek, bugün Eren Erdem’in özgürlüğüne kavuşmasını bekliyoruz.”

Öztrak Tunceli’de donarak ölen iki asker için yaptığı açıklamalarda şunları söyledi.

“Saray milletten kopmuş. Cumhuriyetin evlatları soğukta donarak şehit oluyor. Saray için milyarlar harcanırken, itibar için uçan saray filoları kurulurken askerimize uygun donanım alınamıyor mu? 2 askerimiz, hem de Ekim ayında, donarak şehit oluyor. Hava koşulları deniyor, bu ülkenn bir meteoroloji teşkilatı yok mu?

Bizim şehitlerimize kelle diyen bir zihniyetten alacağımız hiçbir şehadet dersi yoktur! Madem tek adamsınız, sorumluluğu alacaksınız.”

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here