Oscar Töreninde En Çok O Konuşuldu
Oscar Töreninde En Çok O Konuşuldu

92. Oscar ödül töreni geçtiğimiz gün 9 Şubat gecesi gerçekleşti. Gecede kazanan filmler kadar törene katılan oyuncularda konuşuldu.

Nathaile Portman törene Dior Haute Couture İlkbahar-Yaz 2018 koleksiyonundan bir elbiseyi tercih etti. Pelerinli ceketi olan elbisesiyle kırmızı halının en çok dikkat çeken isimlerinden biri oldu.

Portman’ın bu elbiseyi özellikle tercih etmesinin nedene ise Akademi tarafından aday gösterilmeyen kadın yönetmenlerin adları bu ceketin üzerinde yazılıydı. Yani kadın yönetmenlerin hiç birinin filminin aday gösterilmemesine tepkiliydi. Bunu protesto etmek içinde bu pelerinli kıyafeti tercih etti.

“Bu yıl inanılmaz çalışmaları görmezden gelinen kadın yönetmenler söz konusu.” Pelerin üzerine işlenen isimler ise; Hustlers’dan Lorene Scafaria, The Farewell filminden Lulu Wang, Little Women’ın yönetmeni Greta Gerwig, A Beautiful Day In The Neighborhood filminden Marielle Heller, Atlantics’ten Mati Diop, Queen & Slim’den Melina Matsoukas, Honey Boy’dan Alma Har’el ve Portrait of a Lady on Fire filminden Céline Sciamma.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here