Ölü Ozanlar Derneği Tiyatro Oyunu
Ölü Ozanlar Derneği Tiyatro Oyunu

Nancy H. Kleinbaum’un yazdığı ve milyonlar satan kitabı Ölü Ozanlar Derneği daha önce beyaz perdeye aktarılmıştı. 1990 yılında gösterime girmiş ve En İyi Özgün Senaryo oskarını almıştı. Filmin başrolünde Robin Williams oynamıştı. Ölü Ozanlar Derneği bu defa tiyatroseverlerle buluşuyor.

Ergenlik çağındaki birkaç gencin aşırı disiplinli bir yatılı okulda geçen bu hikayesinde, okul ve aileler tarafından üstlerine yüklenen başarılı olma sorumluluğu, ailelerinin onlar için seçtiği geleceği yaşamakla kendi istediklerini yapabilmenin önündeki engeller ve bunlarla başa çıkma yöntemleri anlatılıyor. Okula yeni atanan John keatıng, önlerine yeni bakış açıları sunarak, şiir dünyasına girmelerini, günü en iyi şekilde değerlendirebilmeleri ve Walt Whitman’ın dediği gibi hayata “kendi dizeleri ile katılabilmeleri” için farkındalıklarını artırmaya çalışmaktadır.
Ölü Ozanlar Derneği, N.H. Kleinbaum’un roman olarak yazdığı ve Gökçe Biçer tarafından tiyatro oyunu haline getirilen bir klasik eserdir.
Oyuncular
Bu eserde Hakan Altıner, Edebiyat Öğretmeni John Keating karakterini canlandırıyor. Diğer rolleri ise; Tayfun Yılmaz, M. Sadi Özen, Efe Yeşilay, Can Türkdoğan, Metin Hasgül, Mekin Sezer, Berkay Şanveren, Emre Çoldur, Enes Daniş, Onur Yaldız, Alev Sezer, Gökhan Dost, İrem Uğural, Kübra Madak paylaşmakta.
Oyunun yönetmeni Hakan Altıner, yardımcılığını Damla Cercisoğlu üstleniyor. Dekor ve kostüm tasarımı Tülin Pural tarafından yapılan oyunun ses tasarımcısı Akın Dirgen, ışık tasarımcısı Özgür Kaan Pural.

Oyun, 06 Eylül Cuma günü saat 20:00’da İnnial Espor Arena 42Maslak İstanbul’da sahnelenecek.

Adres:  Ahi Evran Cad. 42 Maslak No: 6/70
SARIYER / İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here