Obama, Trump’a Karşı… Barack Obama geçtiğimiz Cuma günü Milwaukee ve Detroit’de yaptığı konuşmalarla ilginç açıklamalarda bulundu. Obama yaptığı konuşmada Donald Trump’ı ağır bir şekilde eleştirdi.

Kampanyada yer alacak 

Obama yapılacak olan seçimlerde çıkacak sonucun Amerika’nın karakterini belirleyecek bir seçim olacağını belirtti.

Obama Trump’a Karşı

Obama eleştirisini yaparken Trump’ın adını kullanmamaya dikkat etti ancak yaptığı eleştirilerin Trump’a yönelik olduğu konuşmasından anlaşılıyordu. Trump için “seçim öncesi vergi indiriminden bahsetmişti ancak bu kongrede bile konuşulmadı.” dedi.

Obama, “Ekonomik Durum Yasasını kaldırıp insanları var olan koşullarda korumak istediklerini söylemişlerdi ancak yalan söylediler. Kamusal alanda görmediğimiz şeyleri görüyoruz. Politikacılar açıkça ve defalarca utanmadan yalan söylüyorlar.” Bu eleştirisini Wilconsin valisi Scott Walker’ı eleştirdi.

2016 yılındaki seçimler öncesinde Demokrat Parti adayı Hillary Clinton’ın elektronik postaları tartışılmıştı. Obama konuşmasında bu konudan da bahsetti. Cumhuriyetçileri “her seçimden önce halkı korkutmaya” çalışmakla suçladı. Hillary Clinton’ın e-postalarıyla ilgili olarak Trump’la dalga geçti. (Kaynak: The Guardian) 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here