Nil Karaibrahimgil İstanbul Konseri 2023
Nil Karaibrahimgil İstanbul Konseri 2023

Nil Karaibrahimgil tarzı ve giyimiyle kısa sürede büyük bir hayran kitlesine sahip olmuş popüler sanatçılardan biridir. 1990’lı yıllarda reklam filmlerinin müziğini yaparak adından söz ettiren sanatçı babası müzisyen Suavi Karaibrahimgil’den dolayı çok erken yaşlarda müzikle tanışan Nil Karaibrahimgil; “I see clouds, rain is coming…” (Bulutları görüyorum, yağmur geliyor…) adını verdiği ilk bestesini henüz 12 yaşındayken yapmıştır.

Ortaokulda piyano dersleri almaya başlayan şarkıcı, daha sonraki yıllarda gitara yönelmiş ve kendini bu alanda geliştirmiştir. 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra da uzun yıllar boyunca çalıştığı reklamcılık sektöründeki kariyerini devam ettiren Karaibrahimgil; eşi Serdar Erener’in de çalıştığı bir reklam ajansında uzun yıllar boyunca metin yazarlığı yapmıştır. 2002 yılında Nil Dünyası adlı ilk albümünü çıkardı. Albümün ilk klip parçası “XL”, daha sonra “Rüzgâr” ve “Kek” adlı farklı tarzdaki parçalarla pop müzikte dikkat çekmeyi başardı. 2004’te çıkardığı 2. albümü Nil FM’deki tüm şarkı söz ve müzikleri kendisine aittir. Albümün çıkış ve klip parçası “Gitme Yoksa” hit olmuştur.

2009’da dördüncü albümü Nil Kıyısında piyasaya sürüldü. Albümün çıkış parçası olan “Seviyorum Sevmiyorum” Türkiye müzik listelerinde altı hafta bir numarada kaldı. 2011 yılında Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum adlı single çalışmasında şarkının kahve fincanından esinlenerek oluşturduğu sade, şekerli, az şekerli ve orta isminde 4 versiyonunu yayınladıktan sonra 2012 yılında bu şarkının da içinde bulunduğu beşinci stüdyo albümü olan Ben Buraya Çıplak Geldim’i çıkardı.

Konser, 10 Şubat 2023 Cuma günü saat 21:00’da Bostancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here