Modanın Devleri Maske Üretecek
Modanın Devleri Maske Üretecek

Modanın devleri coronavirüsü için maske üretecek. Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan 150 ülkeye yayılarak yüzlerce insanın ölümüne neden olan coronavirüsü için üretecekler.

Maske temin etme sıkıntısının ciddi boyutlara geldiği ve karaborsaya düşmesi nedeniyle dünayaca ünlü moda markaları maske üretimi için hareket geçtiler. Yves saint Laurent, Gucci ve Prada merkezlerini maske üretim bölümüne dönüştürdüler.

Virüs salgını nedeniyle özellikle sağlık çalışanlarının en çok ihtiyaç duyduğu malzemelerin başında gelen maskenin zor temin edilmesi nedeniyle moda dünyası çalışmalarına başladı. Sağlık çalışanları dışında, bağışıklığı zayıf, hastalık belirtisi, Koah, astim gibi hastalıkları olanların kullanması önerilen maske stoklarında yaşanan sıkıntıyı önlemek ve çözüm bulmak amacıyla dünyaca ünlü moda markalarından destek geldi.

İtalya’nın dünyaca ünlü moda markası Prada, 6 Nisan tarihine kadar 110 bin maske üreteceklerini belirtti. 1921 yılında İtalya’da kurulan moda evi Gucci’nin 1 milyonu aşkın maske üreterek seferberliğe katılacaklarını açıkladı. Daha sonra Fransız markası Yves Saint Laurent ve merkezi İspanya’da bulunan Balenciaga’da bu konuda taahhüt geldi.

Feni, Louis Vuitton, Dior ve Givenchy bünyesinde barındıran LVMH geçen hafta Çinli bir üreticiyle anlaştı ve Fransız yetkililere 40 milyon maske üretimi için söz verdi.

İspanya menşili marka olan Zara’nın sahibi ise 10000 maske bağışladığını ve bu hafta sonuna kadar 300 bin kişinin gönderileceğini belirtit. Hafta sonu boyunca İsveç’in dünyaca ünlü markazı H&M Group ise tedarik zincirini hastaneler ve sağlık çalışanları için koruyucu ekipman üretmek için yeniden bir plan düzenleyeceğini ifade etti. Mango ise İspanya’daki hastanelere 2 milyon maske bağışlayacaklarını söyledi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here