Michelle Cohen Corasanti'den Badem Ağacı

Yazarın Badem Ağacı isimli kitabı Filistinli bir çocuğun hayat hikayesini anlatıyor. Ahmet Hamit, keskin zekasıyla çevresindeki herkesi kendine hayran bırakan sekiz yaşında bir çocuktur. Ancak işgal topraklarında olan Filistin’de büyüyen çocukların hayallerini gerçekleştirmesi o kadar da kolay olmayacaktır. Ailesini ve sevdiklerinin hayatını kurtarmak için ellerinden hiçbir şey gelmez.

Filistinli Bir Çocuğun Etkileyici Hayat Hikayesi

Burada yaşamak her şeylerini kaybetme korkusuyla geçip giden günler umutlarını biraz daha söndürmektedir. Ahmet on iki yaşına geldiğinde kabusları gerçeğe dönüşmeye başlar. Babası tutuklanır, evleri yerle bir olur ve kardeşleri çatışmaların ortasında nefrete yenik düşerler. Fakir ve yok olmaya mahkum ailesini kurtarmak için Ahmed’in yapabileceği tek şey zekasını kullandığı ilham verici bir hayat yoluculuğuna çıkmaktır. Bu yolda, şiddetin ve kaybın o acımasız hissi hüküm sürecek, kücücük bir umut ışığı bile çöldeki bir su damlası kadar değerli olacaktır…
Badem Ağacı dünyanın önyargılarla tanıdğı, akıl almaz acılarla yaşayan Filistin halkının ceraset ve inanç dolu öyküsünü tüm gerçekliğiyle haykırıyor.

“İlk sayfasıyla sizi yakalayan ve kimseyi suçlamadan yüreğinizi Filistinliler için çarptıran bir hikaye… Politik çekişmeler barış getirmiyor, mucizeyi bir roman yaratıyor.” (Huffington Post)

“Nefessiz kaldım. Gözyaşlarımı tutamayacak kadar etkilendim. (Esotercphoneix.wordpress.com)

“Herkesin okuması gereken bir hikaye. Sizi en başından etkisi altına alacak.” (Wand’s Reviews)

“Harukulade ve etkili… İnsan olmanın gerçekten ne olduğuna dair gerçekçi ve bütünlüklü bir kurgu. Eğer İsrail ve Filistin arasında bir barış olacaksa bu ancak böyle romanlar sayesinde gerçekleşecek… Bu kitap, okuyanlarının kalbinde ve ruhunda uzun süre yankılanacak… Bazı kitaplar insanları derinlemesine etkiler, işte Badem Ağacı da onlardan biri.” (Les Edgerton)

“Yeryüzündeki tüm insanların kalbine dokunabilecek bir kitap.” (The Author’s Blog)

“İnandırıcılığı çok yüksek bir roman. Karakterler çok iyi işlenmiş ve her şey bir film gibi gözlerimin önünde canlanıyor… Fedakarlık, mücadele, acı, işkence ve zorlukların çok dokunaklı bir hikayesi.” (Metro Reader)

“Badem Ağacı ilk sayfasından size içinde çekiyor ve bir daha da bırakmıyor. Bu, hayal bile edilemeyecek bir trajedinin ortasındaki azim ve umudun çok güzel anlatılmış heyecanlı bir hikayesi.” (Honey Lemon Tea Blog)

“Uzun zamandır hiçbir kitap beni Badem Ağacı kadar etkilemedi ve gözyaşlarımı akıtmadı.” (E-book Rewiew)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here