Farklı tarzı ve yorumuyla kısa sürede büyük bir hayran kitlesine sahip olan genç şarkıcı Melek Mosso Eskişehir’de unutulmaz bir konser verecek.

Konser, 26 Temmuz Cuma günü saat 21:00’da 222 Park Eskişehir’de gerçekleşecek.

Adres: İsmet İnönü Cad. No: 103
MERKEZ / Eskişehir

Melek Mosso Kimdir?

Melek Mosso, şarkıları ve sesi ile dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Ses tonu ve farklı tarzıyla birçok kişinin ilgisini kazanan şarkıcı, O Ses Türkiye yarışmasında da boy gösterdi. Peki, Melek Mosso kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler…
11 Kasım 1988 tarihinde Kayseri’de dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamlayan şarkıcının asıl soyismi ise ‘Davarcı’dır. Şarkıcı ismi ise İtalyanca bir müzik terimi olan ve ‘gittikçe hızlanarak’ anlamına gelen ‘Mosso’ kelimesinden gelmektedir.
9 yaşında bağlama çalmaya başlayarak müziğe başlamıştır. Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenimine devam eden şarkıcı yan flütle şarkı söylemeye devam ediyor.
Bir firmanın düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanmayı başardı ve Akustikhane stüdyolarında kayıt şansını elde etti. Akabinde Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu ‘O Ses Türkiye’ yarışmasına katıldı.
2018 yılında kendisine ait Youtube kanalında Yıldız Tilbe’ye ait ‘Vursalar Ölemem’ şarkısını coverladı ve bu parça yaklaşık 15 milyon kez dinlendi.
Fenomen dizi Çukur’un dizi müziği “Hiç Işık Yok” şarkısıyla da dikkatleri üzerine çeken Melek Mosso, şarkıları yorumlama şekli, farklı tarzı ve ses tonuyla dikkat çekiyor. (Kaynak: Hürriyet)
Melek Mosso’nun söylediği şarkılar;
Vursalar Ölemem (cover)
Arzular Arsız
Bana yalan söylediler (cover)
Umrumda Değil
Dilek Taşı (cover)
Gölgen Yeter
Kedi
Yalnız Gece (cover)
Ben Varım (cover)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here