Matt Haig Zamanı Durdurmanın Yolları

Zamanı Durdurmanın Yolları geçmişiyle savaşan ve bugünü yaşamak isteyen bir adamın hikayesi… 41 yaşında bir tarih öğretmeni olan Tom Hazard aynı zamanda tehlikeli bir sırrında sahibi. Sıradan bir öğretmen sahip olduğu hastalık ise az rastlanan cinsten ve uzun yıllardır hayatta.

Tom Hazard, Shakespeare’yle aynı sahneyi paylaşmış. Kaptan Cook’la birlikte denizin maviliğine kucak açmış. Hazard’ın tek isteği normal bir hayat sürmek. Bunun için kimliğini değiştirmesi gerekiyor ancak bu şekilde geçmişini unutabilir ve hayatta kalabilir. Geçmişini unuturken şimdiki hayatında yapmaması gereken bir şey var o da aşık olmak.

Ünlü İngiliz yazar Matt Haig‘in bu kitabı 37 dile çevrilmiş. İlginç bir boyutu ve kurgusu var. Geçmişten kopamayan ve bugünü yaşamak isteyen bir karakter. Zamanı Durdurmanın Yolları yakın zamanda sinemaya uyarlanacak kitapların arasında yerini alacak. İnsanın geçmişinde kaybolup tekrar kendini bulmaya çalışmasını anlatıyor.

 “Matt Haig insan doğasının aydınlık ve karanlık tarafına aynı ölçüde hâkim. Ve bu yetisini harika öyküler yaratmak için kullanıyor.” (Neil Gaiman)

“Matt Haig yüreğimizi dokuyor. Bu kitabın gücüne karşı koymak zor.” (Guardian)

“Olağanüstü bir kitap.” (Stephen Fry)

“Bu yılın ve nice yılların en iyi kitabı. Baş döndüren bir okuma. Zaman durdu…” (Danny Wallacz)

“Tarihe ve insan doğasına saplantı derecesinde tutkun bir yazardan yaratıcı ve iddialı bir roman.” (Sunday Express)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here