Madde 22 oyunu ENKA’da tiyatroseverlerle buluşacak. Işıl Kasapoğlu’nun yönettiğig oyunda birbirinden yetenekli oyuncular yer alıyor.

Oyunun Künyesi 

Yazar: Joseph Heller
Yöneten: Işıl Kasapoğlu
Çeviren: Çiğdem Girgiç
Oyuncular: Ahmet Kaynak, Berkay Şekerci, Cansu Saka, Ezgi Ulusoy Tamer, Onur Şenol, Güçlü Yalçıner, Mertcan Ertürk, Metin Alpargun, Sarp Aydınoğlu, Selen Şenay, Serkan Keskin, Sezin Bozacı

“Zaman diliminden bir parça koparıyoruz ve elimize bir mercek alıp 2. Dünya Savaşı’na mikro hikaye üzerinden bakıyoruz. Joseph Haller’in kaleme aldığı ve kara komedi klasikleri arasında gösterilen “Madde 22” ile İtalya’da konuşlanmış bir Amerikan üssüne yerleşiyoruz. Bombardıman subayı olan Yossaryan’ın nefessiz bir yıkımın içinde arkadaşları ve komutanlarının eğlence kaynağına dönüştüğü hikayesine tanıklık ediyoruz.
Ünlü yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun sihirli ve gizemli sahne estetiğiyle Semaver Kumpanya’nın 17. sezonunda perde açan “Madde 22” ile 11 Temmuz Perşembe akşamı ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda savaşın tam ortasında sınırları değil, aklını korumaya çalışan Yossaryan’ın hikayesine davetliyiz.”

Oyun, 11 Temmuz Perşembe günü saat 21:15’de ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Adres: ENKA Sadi Gülçelik Spor Tesisleri İSTİNYE / İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here