Leigh Bardugo’dan Çöküş ve Yükseliş Ölümün bir sebebi olmalıydı. Şehirler düşer, başkentler kalmaz ve karanlıkların efendisi gölgeden tahtında hüküm sürmeye devam eder. Bir ülke karanlıkların efendisi tarafından yönetiliyorsa bu o ülkenin kaderi midir? Olmamalı? Gücünü yitirmiş Güneşin Elçisi, gözden düşmüş bir avcı ve büyük kayıplar vermiş bir ordudan geriye kalanların elinde. Güneşin elçisi güçsüz kalmış ve zayıf.

Karanlıklar efendisi tarafından yönetilen ve buna karşı gelen Güneşin elçisi… Alina, Karanlıklar Efendisinin sırlarını onunla yakınlaşarak çözer ve aralarındaki bu bağ onu geçmişin derinliklerine götürür. Ateşkuşu ise ülkesini yıkımdan kurtaracak tek anahtar gibi görünmektedir. Alina ise ya ülkesini ve geleceğini ya da onu seçecektir.

Herkes ölür ama hiç kimse bir amaç uğruna ölmez.

Günümüz siyaset anlayışına, yönetimlere de vurgu yapan bu romanı okumanızı tavsiye ederiz.

“Entrika ve heyecanın hız kesmediği efsanevi bir final.” (Kirkus Reviews)

Leigh Bardugo, 6 Nisan 1975 yılında Kudüs, İsrail’de dünyaya gelmiştir. Los Angeles’da büyüyen yazar Yale Üniversitesinden mezun olmuştur.
İlk romanı olan Gölge ve Kemik, New York Times da çok satan listesine girmiştir. Kitap The Grisha Üçlemesinin başlangıcıdır.
Leigh Bardugo’nun ikinci kitabı Siege ve Storm 2013 yılında yayımlanmıştır. Joanna Stampfel-Volpe of New Leaf tarafından temsil edilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here