Kültür Sanat Etkinlikleri İptal Edildi
Kültür Sanat Etkinlikleri İptal Edildi

Geçtiğimiz Aralık ayında ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs başta turizm olmak üzere bütün sektörleri olumsuz yönde etkiledi. Bunlardan biri de kültür ve sanat etkinlikleri oldu.

İş Sanat 30 Nisan tarihine kadar düzenlemeyi planladığı etkinliklerini ileri bir tarihe erteledi. Akbank Sanat’ın Mart ayı içindeki bütün etkinlikleri ile 16. Akbank Kısa Film Festivali’nin halka açık bütün gösterimleri ertelendi.

Zoru PSM ise 13 Mart itibariyle 6 Nisan’a kadar yapılması düşünülen tüm etkinlikleri durdurduğunu belirtti.

Babylon Bomonti 6 Nisan’a, Salon İKSV ise 15 Nisan’a kadar bütün etkinliklerini iptal etti.

12. ve 13. Metin Altıok Şiir Ödülü töreni ise koronavirüs salgını sebebiyle iptal edildi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı İKSV tarafından 10-21 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi düşünülen 39. İstanbul Film Festivali, yıl içinde ileri bir tarihe kadar iptal edildi.

Türkiye ve komşu ülkelerden Köprüde Buluşmalar’a katılan proje ve filmlerin uluslararası sunumları da intirnet üzerinde 14-17 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

Ankara Büyükehir Belediyesi ise coronavirüs önlemleri nedeniyle tüm kültür ve sanat etkinliklerini iptal etti.

Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi ise düzenlediği tiyatro, sergi, panel, konser gibi tüm kapalı alan etkinliklerini 2 Mayıs 2020 tarihine kadar erteledi.

İzmir Buca, Bornova, Karşıyaka ve Narlıdere’de birçok etniklik ertelendi. 22-30 Mart’ta Narlıdere’de yapılması planlanan Tiyatro Festivali de ertelendi.

Antalya Kepez’e düzenlenen 13. Antalya Kepez Kitap Fuarı ise 29 Mayıs tarihine ertelendi.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here