Kılıçdaroğlu’nun Seçim Stratejisi… Ekonomik kriz nedeniyle yaşanan intiharlardan dolayı Kemal Kılıçdaroğlu milletvekillerine, “Bunun üzerini dış güçler makyajı ile kapatamazlar. Bunu anlatın” dedi.

24 Haziran seçimleri sonrasında yapılan açıklamaların yanı sıra, beklenilen başarıyı gösterememesi gibi düşüncelerden dolayı kendi içinde bir hayli çalkantılar yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi Mart 2019 yılında yapılması planlanan yerel seçimler öncesinde Abant Tabiat Parkı’nda geçtiğimiz günlerde kampa girmişti. Kampa önceki hafta tahliye edilen Enis Berberoğlu‘da katılarak Adalet Yürüyüşü’nü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla tamamlamış oldu.

Abant Kampında Neler Konuşuldu?

Abant Tabiat Parkı‘nda yapılan kamp sona erdikten sonra 1 Ekim günü TBMM’de yerini alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin özellikle büyük şehirler için belirleyeceği adaylar merak konusu haline geldi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim stratejisi arasında göze çarpan unsur sokak çalışmaları olarak değerlendiriliyor. Bu seçimlerde hiç bir partiyle ittifak yapmayacaklarını geçtiğimiz günlerde dile getiren Kılıçdaroğlu’nun “milletle ittifak” deyimiyle kesinleşmiş oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaşanan gelişmelerden biride Parti Meclis Üyesi Eren Erdem’in 28 Eylül Cuma günü Çağlayan Adliyesi’ndeki 23.Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen duruşması yapılmış ve duruşma 31 Ekim tarihine ertelenerek Silivri’de görülmesine ve tutukluluğunun devamına karar verilmişti. Duruşmaya Erdem’in anne ve babasının yanı sıra CHP parti örgütü ve üyeler destek vermek için katıldı. Eren Erdem’in avukatlarından Onur Cingil “tutukluluğunun devamına değil, hukuksuzluğun devamına karar verildi.” şeklinde açıklama yaptı.

Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle Abant Tabiat Parkı’nda kampa giren ve çalışmalara başlayan CHP geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen TBMM Grubu 27. Dönem 1.Çalışma Değerlendirme toplantısında milletvekillerinin görüşlerine yanıt verdi.

Basına kapalı yapılan toplantıda Kılıçdaroğlu şu tespitlerde bulundu: “Ekonomik kriz, toplumun üreten kesimlerini etkilemeye başladı. Bu krizden çıkışın olduğunu, çözüm önerilerimizi mutlaka halka anlatmak lazım. Halkın umudunu kırmamak lazım. Topluma çözüm önerileriyle gitmemiz gerekir. Öyle büyük felaket ile karşı karşıyayız ki, insanlar kendisini yakıyor, iş adamları intihar ediyor, konkordato kuyrukları var. Bunun üzerini dış güçler makyajıyla kapatamazlar. Bunu anlatın.”

“Sokağa Çıkın Krizi Anlatın”

Kılıçdaroğlu milletvekillerine ekonomik kriz ve çözüm önerileri konusunda talimat vererek, “Kahvelere gidin, ev ev gezin, esnafı ziyaret edin, vatandaşı dinleyin ve ekonomik krizi, bizim çözüm önerilerimizi anlatın.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here