Kahve likörünü en iyi prestij sahibi cafe-barlarda bulabileceğiniz maliyeti yüksek bir içkidir. Ancak bunu çok kolay bir tarifle evinizde yapabilirsiniz. 10 dakika içinde enfes bir kahve likörü tarifini sizlere sunuyoruz.

Ev yapımı bu kahve likörünü arkadaşlarınıza özel günlerde ikram edebilirsiniz. Likörü yaptıktan sonra hemen tüketmemeniz gerekmektedir. İki hafta kadar kurutulmuş şişlerde kapağını iyice kapatarak bekletmeniz gerekmektedir.

Kahve Likörü Malzemeleri

450 gram mocha veya espresso

450 gram şeker

250 gram saf alkol

Yapılışı:

Büyük ve derin bir tencereye mocha ve şekeri ekliyorsunuz. (dilerseniz kahve makinesini de kullanabilirsiniz) Düşük ısıda iyice karıştırıp, eritiyorsunuz. Daha rahat karıştırmak istiyorsanız spatula veya tahta kaşık kullanabilirsiniz. Şeker tamamen eridikten sonra karışımı cam bir kaseye alın ve soğumasını bekleyin. Karışım iyice soğuduktan sonra alkolü ekleyin ve iyice karıştırın. İçi iyice kurutulmuş şişelerin içine dökün ve kapağını sıkıca kapatın. Şişeleri gölge bir yerde ve oda sıcaklığında iki hafta bekletin. Bu tarz ev yapımı likörler 90 gün boyunca gölge ve serin bir yerde bekletilebilir. Kesinlikle bir bozulma olmayacaktır.

Kahve Likörü Tarifi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here