Kadın Kafası İzmir’de tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Kadın ve erkek ilişkilerine dem vuran Kadın Kafası tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Toplumda birbirinden farklı kadın ve erkek profillerine dayanan ve aralarında yaşanan kimi zaman komik, kimi zaman dramatik hallerin yer aldığı oyun.

Kadın ve erkek arasında yüz yıllardır bitmeyen bir savaş diye başlarlar klasik cümleye karşı 2 cinsi anlatırken. Peki bu bir savaş değil de gereklilikse. Yani kadının erkeğe, erkeğin kadına ihtiyaç duydukları bir dünyada beklentiler karşılanmadığı için ters düştülerse. Hangi toplumsal sınıf ,sosyo ekonomik ve kültürel farklılıkları temsil etseler de kadın ve erkek aynı şeylere başta farklı tepkiler verip sonunda aynı noktada buluşuyorlarsa işte Kadın Kafası da tam bu noktada izleyicinin kafasını ve zihnini güldürerek açıyor. Çocukluk arkadaşı olan Aylin, Betül, Beyza ve Sevil’in bir akşam evde kız kıza oturup sohbet etmeye ve hayatların da ki erkekleri çekiştirmeye başlamalarıyla eğlence başlıyor. İşin garip tarafı anlatılan, hayal edilen adamlarla hayallerini yıkan adamlar ne kadar da birbirine benziyor. Seyirciye düşense kendi hayatlarına bakıp düşünmek, bolca kahkaha atmak ve Kadın kafasına erişmek.
Her Aşk Biraz Komiktir ve Arabesk Müzikali oyunlarının yazarı İrfan Kangı’nın yeni oyunu Kadın Kafasının yapımı yine Epizot Görsel Sanatlara ait. Kadınların gücünü ve hayatta ki gerekliliklerini naif ve esprili bir dille izlemek için Kadın Kafasında buluşalım.

Oyunun Künyesi
Yazan ve Yöneten: İrfan Kangı
Oyuncular: Melda Gür, Merve Sevi, Ebru Karanfilci, Duygu Şen ve İrfan Kangı

Oyun, 31 Temmuz Çarşamba günü saat 21:00’da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

Adres: Cemal Gürsel Cad. Hasan Ali Yücel Blv., 2009. Sk. BOSTANLI / İzmir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here