J. K. Rowling'den Harry Potter ve Felsefe Taşı
J. K. Rowling'den Harry Potter ve Felsefe Taşı

J. K. Rowling’in Harry Potter ve Felsefe Taşı – 1.Kitap, yayınlandığı ilk günden itibaren büyük bir merakla okunmaya devam ediyor. Fantastik türde kitaplar okumayı sevenler için oldukça sürükleyici ve okurken keyif alabileceğiniz, hayal dünyanızı geliştiren bir kitap. Çocuklar kadar büyüklerinde sevdiği kitabı sıkılmadan bitirebileceksiniz.

Harry Potter serisi sinema filmine aktarıldıktan sonra adından söz etmeye başladı. Film o kadar çok sevildiki kitabını merak edip alanların sayısı daha da çok artmaya başladı.

“Harry, elleri titreyerek zarfı çevirince mor balmumundan bir mühür gördü; bir arma koca bir ‘H’ harfinin çevresinde bir aslan, bir kartal, bir porsuk, bir de yılan.”Harry Potter sıradan bir çocuk olduğunu sanırken, bir baykuşun getirdiği mektupla yaşamı değişir: Başvurmadığı halde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na kabul edilmiştir. Burada birbirinden ilginç dersler alır, iki arkadaşıyla birlikte maceradan maceraya koşar. Yaşayarak öğrendikleri sayesinde küçük yaşta becerikli bir büyücü olup çıkar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here