Halktan Biri Travis Pine

Halktan Biri Travis Pine Komedi türündeki oyun 2 perdelik olarak sahneleniyor. Oyunun anlatmak istediği ise şu, “Bazen herkesi kandırabilirsiniz, bazı insanları her zaman kandırabilirsiniz, ama herkesi her zaman kandıramazsınız.”

Oyunun çıkış noktası politik. Yazar Sam Bobrick oyunu kaleme alırken, George W.Bush ve Dick Cheney’nin yönetimde olduğu ve Amerikanın gidişatından memnun olmadığı bir dönemde yazmış. Bobrick, Amerikanın yönetiminden memnun olmamaya devam ettiği için oyunu yeniden güncellediğini belirtmiş. Ne yazık ki tarih kendini tekrar ediyor. Üstelik çok daha kötü…

Oyun; dünyanın pek çok ülkesinde rastlanabileceği gibi, bazı liderlerin, insanların saflığından ve zayıflıklarından faydalanarak onların nasıl kandırdıklarını, karşı çıkanları ise nasıl baskı altına alıp, sindirmeye çalıştıklarını, iktidarlarını korumak adına nasıl ısrarcı, baskıcı ve zalim olabileceklerini gözler önüne seriyor.
Ekin TUNÇAY TURAN

Bu oyunu George W. Bush ve Dick Cheney’nin yönetimde olduğu,ülkenin gidişatından pek memnun olmadığım dönemde yazdım. Oyunu güncelledim ve ne yazık ki tarih kendini tekrar ediyor gibi görünüyor. Sadece daha kötü. Ocak 2017. Şimdi Mart 2018 ve insanların bıkmış göründüğünü söylemekten mutluluk duyuyorum. Bekleyip göreceğiz.
Sam BOBRİCK

Hangisi daha zor?
Yel değirmenlerine karşı savaşan son şovalyelerden biri olmak mı?Yoksa onları bu hayalperestlikten vazgeçirip, o ilkel değirmenleri sonsuza dek korumakla görevli, emir kulu ajanlardan biri olmak mı?
İyi seyirler.
Bahtiyar ENGİN

Oyunun Künyesi

Yazan: Sam BOBRİCK
Çeviren: Ekin TURAN TUNÇAY
Yöneten: Bahtiyar ENGİN
Oynayanlar: Levent ÜLGEN & Galip ERDAL
Dekor: Barış DİNÇEL
Müzik: Ozan ERDOĞAN
(Da Poet)
Oynayanlar: LEVENT ÜLGEN & GALİP ERDAL
Yrd. Yönetmen: Özgür KAYMAK
Işık: ERDEM ÇINAR
Afiş Tasarımı: Emre ERDEM
Fotoğraf Çekimi: Fethi KARADUMAN
Yapım sorumluları: Şyda Tuçe YAVUZ
Yön. Yardımcısı: Muhammet TOPRAKTEPE
Asistanlar: Fırat KIRCA & Fulya ÇOMU

Halktan Biri 17 Kasım Cumartesi günü saat 20:30’da Cadde Bostan Kültür Merkezinde sahnelenecek.

Oyun Takvimi

22 Şubat Cuma günü İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi İstanbul

26 Mart Salı günü Kocaeli Sabancı KM’de sahnelenecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here