Guy Finley'den Sevebilmek

Sevebilmek Guy Finley’in diğer kitaplarının bir devamıdır diyebiliriz. Daha önce yazdığı Vazgeçebilmek kitabı büyük ilgi görmüştü. Yazar kitaplarında kadın-erkek ilişkilerine değiniyor ve okurun kafasındaki sorulara yanıtlar veriyor.

“İlişkilerin büyüsünü keşfetmeye ve sevdiğinle beraber uyanabilmeye hazır mısın?
O halde doğru sev!

Hem de sınırsızca, doludizgin, alabildiğine, cüretkârca, cömertçe, hiç esirgemeden, geri adım atmadan, sağanak misali yağarcasına, hesap etmeden, ölçüp tartmadan, eğip bükmeden, teminat aramadan, verdiğinin geri dönmesini beklemeden, garanticiliğe meyletmeden, korkusuzca, cesaretle sev!

Çünkü sevebilmek, içsel bir reformdur.

Bir şeyleri sevmeye başladığında, dünya da değişmeye başlar. Sevilmemek korkusundan özgürleşmiş, sevmek için sevilmeye ihtiyacın kalmamıştır artık. Hesapsızca sevebilmenin ve sevdikçe her şeyi değiştirebilmenin büyüsüyle yeni hayatlar ve ilişkiler inşa ediyor, sonsuz olasılıklara fırsat veriyorsundur. Kaybetme korkusu bir tehdit değildir bundan böyle. Bilirsin ki sevebilmen için kaybetmek yoktur.

İşte bu yüzden “Sevip sevilmek cennettir…” diyenler yalan söylediler hep.
“Her şeye rağmen sevebilmektir cennet…”
İlişkinin gerçek büyüsü SEVEBİLMEKtir.
Uluslar arası çok satanlar listesinde haftalarca bir numara olan, Türkiye’de yüz binlerce okura ulaşmayı başaran Vazgeçebilmek kitabının yazarı Guy Finley’den ilişkilerin büyüsü üzerine eşsiz bir sevgi çözümlemesi…

Sevebilmek adlı bu kitabıyla ilişkilerin kaderini baştan yazmaya talip olan Finley, bir kez daha doğru bilineni tersine çeviriyor ve sevginin prensiplerini sıralıyor peş peşe…
Üstelik, “Sevmek tabii ki büyüleyici ama mesele doğru sevebilmek…” diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here