Figen Genç Ankara Konseri

Nazende Sevgilim albümüyle kendine özgü tarzıyla tanınan Figen Genç Ankara halkı için eşsiz bir konsere hazırlanıyor.

Ankara’da dünyaya gelen sanatçı Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema bölümünden mezun oldu. TRT Ankara Radyosu Çok Sesli Korosu’nda Şef.Prof. Mustafa Apaydın ve Feruzan Esmergül ile birlikte altı yıl soprano olarak çalıştı. Sanatçı aynı zamanda polifonik Korolar Derneği’nde çalışmalarını sürdürmüştür.

Figen Genç Prof. Jirayr Aslanyan ve Timur Selçuk’tan dersler almıştır. 1996 yılında Kırmızı Gül isminde ilk solo albümünü yayınlamıştır. Albümde Anadolu türkülerinin yer aldığı bir çalışmaydı. Daha sonra Azerbaycan türkülerinden oluşan ikinci albümü Nazende Sevgilim’i yayınladı. Nazende Sevgilim türküsü Figen Genç’le adeta yeniden hayat bulmuştur.

Rengahenk Türküleri albümünde ise şarkılarıyla yer almıştır. Türkiye ve Avrupa’da bir çok konser vermiştir. İlk Avrupa konserini Unicef’in davetiyle İsviçre Zurich’te vermiştir.

Nurettin Özsuca’nın Afife Jale Ödülle tiyatro oyununun bestelerini hazırlamıştır. Oyunda Nazım Hikmet, Rıfat Ilgaz, Aziz Nesin, Yılmaz Onay’ın sözlerinden oluşan şarkılar büyük ilgi gördü.

Figen Genç ünlü müzikolog Doktor Züleyha Abdüllayev’le beraber Müzikoterapi adıyla konserler verdi. Eğreti Gelin, Son Tren ve Ladik gibi filmlerde şarkıları yer aldı.

Figen Genç çalışmalarına Kınay Production’la devam etmektedir.

Figen Genç 01 Şubat 2019 Cuma günü saat 21:00’da Route Ankara’da gerçekleşecek.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here