Fareler ve İnsanlar Ankara'da
Fareler ve İnsanlar Ankara'da

John Steinbeck’in yazdığı ve Muhammet Emin Kutluca’nın yönettiği Fareler ve İnsanlar Ankaralı tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Sahnelendiği ilk günden itibaren büyük ilgi gören oyunu mutlaka izlemelisiniz. Oyun arkadaşlığı, sevgiyi ve dostluğu derinlemesine işliyor ve seyirciye hissettiriyor.

Hikayemizde ki Lennie, gücü, George sa, zekayı temsil eden, iki birbirini tamamlayan karakterin kurduğu dostluk, arkadaşlık anlatılır.
Birbirinden başka kimsesi olmayan bu iki arkadaştan Lennie zeka özürlü ancak çok güçlü bir karakterdir. Arkadaşı George ise zeki ancak çelimsiz biridir. Bu iki arkadaş çiftliklerde ırgatlık yaparak hayatlarını kazanırlar. Lennie yumuşak nesneleri okşama gibi bir tiki vardır. Pamuklu nesneleri ,bulamazsa fareyi ,tavşanı okşar! Okşarken de farkında olmadan hayancağızları öldürür! Sürekli George’un başına türlü işler açan Lennie bir gün çalışmak için gittikleri çiftliğin kahyasının eşinin saçları gözü takılır! Kızın saçlarını, tikinden dolayı dokunmak isterken, okşarken farkında olmadan kızın boynunu kırarak öldürür ve korkudan dağlara kaçar! Tüm çiflik çalışanları onu yakalayıp linç etmek için peşine düşer! George, her kez den önce davranır Lennieyi dağlarda bulur! Çiflik çalışanları da linç etmek üzere bulundukları yere çok yaklaştıklarını fark eder. Lennie’nin acı çekmemesi için George’nin bir şey yapması gerekmektedir. Ama ne ? Çiflik çalışanları Lennie’yi linç ederek öldüreceklerini bildiğinden George Lennie ile en sevdiği, hayalini kurdukları çifliğin hikayesini anlatırken, silahını çekerek sırtından tek kurşunla göz yaşları içerisinde öldürür! Merhametin ve dostluğun önemini etkileyici ve duygulu bir şekilde anlatan oyun yüz temel eser arasında yer alan, dram türünde önemli bir dünya klasiğidir…!
Yönetmen : Muhammet Emin Kutluca
Yazan : John Steinbeck
Uyarlama : Beşir Çakmak
Reji : Ozan Ali Korkut
Organizasyon : Onuncu Köy Medya
Oyuncular-Muhammet Emin Kutluca, Rıdvan Topal, Beşir Çakmak, Mehmet Göre, Elif Karagöz, Ozan Ali Korkut, Gülden Gürlek, Muhammet Yonca, Can İbrahim Atlığ, Görkem Kenanoğlu, Yılmaz Genç, Necla Bilgen, Alper Tunga Olcayto, İlteriş Olcayto, Can Kaplan, Batuhan Ceren, Ali Osman Yaşar

Oyun, 16 Şubat Pazar günü saat 20:00’da Ankara Yeni Sahne’de oynanacak.

Adres:  Menekşe 1 Sokak No:8/A
KIZILAY / Ankara

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here