Eski Büyükelçinin Kızı Cinayetle Suçlanıyor
Eski Büyükelçinin Kızı Cinayetle Suçlanıyor

Amerikalı diplomat eski büyükelçi John Negroponte‘nin kızı Sophia Negroponte birinci dereceden adam öldürmekle suçlandı.

Eski ABD Büyükelçisi ve Dışileri Bakan Yardımcısı John Negropente’nin kızı bir adamı bıçaklayarak ölümüne neden olduğu için yargı önünde.

Eski Büyükelçinin Kızı Cinayetle Suçlanıyor
Eski Büyükelçinin Kızı Cinayetle Suçlanıyor

Montgomery İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde polis tarafından gözaltına alınan Sophia Negroponte, Perşembe günü Yousuf Rasmussen’in ölümüne neden olmuştu.

Polis memurları, Rocckville’de bulunan bir evde saat 23:16 sıralarında 24 yaşındaki Rasmussen’i bıçaklanarak yerde kanlar içinde gördü yaralı acı içinde hayatını kaybetti. Rasmussen’in cesedi otopsi için Baltimore’daki Tıbbi Muayene Dairesi’ne getirildi.

Müfettişlere göre Sophia ve Rasmussen daha önce birbirini tanıyor ve memurlar eve gelmeden önce aralarında tartışma meydana gelmişti. Yaşanan bu anlaşmazlık esnasında Rasmussen’in bıçaklandığı tahmin ediliyor.

Montgomery İlçe Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada, soruşturmanın devam ettiğini belirtinken, olayla ilgili bilgilerin, delillerin olduğunu ve bilgileri 240-773-5070 numaralı telefondan Büyük Suçlar Bölümü’yle iletişime geçmelerini bildirdi.

John Negropente, Honduras, Filipinler ve Meksika’da büyükelçilik yapmıştı. Eşi Diana Villiers Negroponte’yle birlikte Sophia’yı evlat edinmişlerdi. Çiftin beş evlatlığı bulunuyor.

Negropente, George W. Bush döneminde 2007-2009 yıllarında ABD Dışişleri Bakan Yardımcılığı yapmıştı. 2005-2007 yılında ise Ulusal İstihbarat Direktörü olarak görev yapmıştı. (Kaynak: People)

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here