Erkek Arkadaşım Bir Feminist
Erkek Arkadaşım Bir Feminist

Tiyatronun başarılı iki oyuncusu Gonca Vuslateri ve Fırat Tanış, Erkek Arkadaşım Bir Feminist oyununda bir araya geldi.

Gonca Vuslateri ve Fırat Tanış’ın bulunduğu Erkek Arkadaşım Bir Feminist oyunu 5 Kasım akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Sahnesi’nde sizlerle…
Günümüz kadın erkek ilişkilerini feminist bir erkeğin ve daha iyi bir feminist olma şansını yitirmiş olan kadının gözünden anlatmaktadır.
Oyunu Ali Altuğ yönetmiş. Gonca Vuslateri ve Fırat Tanış’ın üçer farklı karakteri canlandırdığı oyunun dekor – kostüm tasarımı Başak Özdoğan’a, ışık tasarımı ise Kemal Yiğitcan’a, hareket düzeni Senem Oluz’a aittir.
İngiliz Yazar Samantha Ellis’in 18. Yüzyıldan bu yana kadının siyasal ve toplumsal haklar bakımından erkekle eşit olması gerektiğini öne sürmüş.. feminizm akımının sözcülüğünü, bir erkeğin zihnine ve kalbine yerleştirerek ele aldığı bir oyundur.
Barış kampında büyümüş, prensip sahibi ve annesinin Wonder Woman’a olan hayranlığından dolayı adını süper kadın kahramanın erkek arkadaşından alan Steve…
Kötü erkekleri seven, yaşadığı ilişkilerden mutsuz ve bu kısır döngüden kurtulmaya çalışan Kate…Steve ve Kate bir kostüm partisinde tanışırlar. Oyun boyunca birbirine zıt gibi görünen iki karakterin, tüm olguların, ideolojilerin ötesinde insan doğasının en saf halleri içindeki süreci izleriz.
Steve ve Kate’in ilişkilerine eski sevgililerin, anne babaların da eşlik ettiği kimi zaman çok tanıdık kimi zaman da sürprizlerle dolu.. toplumsal rollerin ve kimliklerin yer değiştirdiği bir yolculuğa eşlik ederiz.

Oyun, 05 Kasım Salı günü saat 20:30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here