ENKA Sanattan Arşiv Atağı
ENKA Sanattan Arşiv Atağı

ENKA Sanat etkinlik arşvini halka açıyor. Arşiv dijital platformlar üzerinden ücretsiz olarak erişime sunulacak.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde başlayacak olan paylaşımın ilki ENKA Sanat ve Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’yle birlikte gerçekleşecek. Türkiye Tiyatrosu’nun ve İstanbul Tiyatro Festivali’nin 1980’lerden Günümüze Yolculuğu başlıklı bir panel sunulacak.

İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü tarafından hazırlanan ve de ENKA Sanat’ın katkılarıyla Doğan Kitap tarafından yayınlanan Dikmen Gürün’e Yazılar kitabı aracılığıyla gerçekleşen panel, ENKA Sanat’ın Youtube kanalı üzerinden 27 Mart’tan itibaren ücretsiz yayınlanacak.

Panel, ENKA Sanat ve Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali iş birliinde, Kerem Karaboğa moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Genco Erkal, Özlem Hemiş, Kerem Kurdoğlu, Şahika Tekand, Leman Yılmaz, Yeşim Özsoy gibi profesyonel ve duayen sanatçılar konuşmacı olarak yer alıyor. Etkinlikte, Türkiye Tiyatrosu için önemli bir yere sahip olan Prof. Dr. Dikmen Gürün’ün akademik çalışmalarının yanında 20 yıl bounca direktör olarak görev yapığı festivaldeki çalışları da yer alacak.

ENKA Sanat ilerleyen günlerde de arşivinden en özel etkinlikleri izleyicilerle paylaşmaya devam edecek.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here