elena-favilli-francesca-cavallodanasi-kizlara-uykudan-once-hikayeler
elena-favilli-francesca-cavallodanasi-kizlara-uykudan-once-hikayeler

Elena Favilli, Francesca Cavallo’nun Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler isimli kitabı özellikle kadınların okuması gereken önemli kitaplardan biri…

İtalyan yazar Francesca Cavallo ise kitabı hazırlarken “mücadeleye devam için motive ettiğini” belirtiyor. Sosyal medya hesabından yazar “çocuklara, farklılıklara kıymet veren ve özgürlüğü teşvik eden hikâyeler sunmanın önemini” hatırlatarak, “Şimdi bunun için savaşmaya her zamankinden daha kararlıyım” diyor ve ekliyor “Sevgili Türk asi kızlar, düşüncelerimde, sözcüklerimde ve işlerimdesiniz”
Denizlerin derinliğinden ormanların kuytusuna, savaş meydanlarından şaşaalı saraylara, hastanelerden gökyüzünün sonsuz maviliğine, dünyanın ve zamanın her köşesinden kendilerine dayatılan kurallara ve geleneklere isyan etme gücü bulan kadınların hikâyeleri bunlar. Prenslerini bekleyen değil, kaderlerini ellerine alan prenseslerin hikâyeleri… Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler; yüz asi kadının, Sally Nixon, Cristina Portolano, Sarah Wilkins, Barbara Dziadosz gibi dünyanın dört bir yanından altmış asi kadın tarafından çizilen olağanüstü illüstrasyonlarla renklenmiş hayatları… Bildiğimiz dünyanın bilmediğimiz gerçekleri… Ödüllü yazarlar Elena Favilli ve Francesca Cavallo, olağanüstü yüz kadının maceralarından derledikleri masalsı gerçeklerle, okuyucuları keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Günün herhangi bir anında açıp okuyacağınız, elinizin altında bulunduğunda kendinizi iyi hissedeceğiniz, kızınıza anlatacağınız gerçek hayat hikâyelerinin masalsı versiyonu. Nesilden nesile annelerin kızlarına hediye edebileceği, ilham verici bir kitap. Aslında bir çocuk kitabı olarak tasarlanan çalışmayı, hep kitap “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde her yaştan genç kıza bir hediye” olarak yayımlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here