Elektriklenen Saçların Bakımı

Elektriklenen Saçların Bakımı oldukça zordur. Saçlarınız sürekli kabarıyor ve elektrikleniyorsa eğer bu durum gerçekten çok sıkıcı olabilir. Bu tarz saçlara sahipseniz saçlarınız hiç taranmanış ve yıkanmamış gibi bakımsız gürünür.

Saçlarınız daha sağlıklı, dolgun ve bakımlı görünmesi için çok pahalı dermo ve kozmetik ürünler kullanmanıza gerek yok. Saçlarınız sürekli elektrikleniyorsa ve kabarıyorsa bunun nedeni saçlarınızın nemsiz kalmasıdır. Cildimiz nemsiz kaldığında kurur, çatlar ve soyulmaya başlar. Aynı şey saçlarımızda da benzer sorunlara neden olur. Saçları taramak zorlaşır, dökülür ve kırılmaya başlar.

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı hafif hareketlerle masaj yapar şekilde nazikçe kurutun ve havluya sarın. Bir süre beklettikten sonra saçlarınız nemliylen taramaya başlayın. Saçlarınızı kuruttuktan sonra asla taramayın.

Saçlarınıza danıştığınız bir dermotologtan aldığınız nem maskesini haftada bir kere uygulayın. Buna rağmen saçlarınız yine kabarıyor ve elektrikleniyorsa nem veren gün içinde kullanabileceğiniz serumlardan kullanabilirsiniz. Saçlarınızı kuruturken makinayı saçlarınıza çok yakın mesafeden kurutmayın. Çok sıcak modda olmayacak şekilde soğuk modda ve uzak mesafeden saçlarınızı kurutur.

Kullandığınız yastık pamuk özellikliyse saçlarınızın nemini bu yastıklar alır. Bu yüzden uyumadan önce saçlarınıza ipek bir şal örtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here