Elektrik Savaşları Eylül'de Vizyonda

Elektrik Savaşları dram ve tarihi türde filmlerden hoşlananlar için güzel bir film. Filmen yönetmenliğini Alfonso Gomez-Rejon üstlenmiş.

Film, 1880’lerin sonlarında Thomas Edison’la George Westinghouse arasında geçen rekabeti anlatıyor. İkisi de sürdürülebilir, rekabeti ve pazarlanabilir bir elektrik sistemi yaratma yarışındaki iki insanın kıyasıya rekabetini etkileyici bir şekilde aktarıyor. Filmin senaryosunu Michael Mitnick yazmış.

Film, 20 Eylül’de vizyonda olacak.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Alfonso Gomez-Rejon
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Michael Shannon, Nicholas Hoult

Benedict Timothy Carlton Cumberbatch Kimdir?
Benedict Timothy Carlton Cumberbatch 19 Temmuz 1976 Londra doğumlu, İngiliz sinema, televizyon ve tiyatro oyuncusudur. Babası Timothy Carlton ve annesi Wanda Ventham da kendisi gibi oyuncudur. Dedeleri İngiliz İmpatorluğu’nun önemli kademelerinde görev almış asilzadelerdir. Cumberbath çok küçük yaşlardan itibaren tiyatroya ilgi duydu. Henüz 12 yaşında Shakespeare oyunlarında oynamaya başladı. Harrow School gibi son derece prestijli bir yatılı okulda öğrenim gördü. Tiyatronun yanı sıra rugby ve resimle ilgilendi. Okulun ardından 1 yıl boyunca Hindistan’daki bir Budist tapınağında gönüllü İngilizce öğretmenliği yaptı. Daha sonra Manchester Üniversitesi drama bölümünü bitirdi. London Academy of Music and Dramatic Art’ta yüksek öğrenimini sürdürdü.
Sherlock Holmes karakterini canlandırdığı Sherlock dizisiyle büyük ilgi gördü. Canlandırdığı Sherlock karakteri ile dünya çapında tanındı. Tiyatro oyunları, sinema ve dizilerde oynamasından ayrıca radyo tiyatrolarında ve televizyonda seslendirme çalışmaları da yapan Cumberbatch, sinema dünyasında ise Hobbit film serisinde Smaug’u seslendirdi. 2015’te “Enigma” filmindeki performansı ile 87. Akademi Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne ve iki kez Altın Küre Ödülleri’ne aday gösterildi. 2014 yılında, Time dergisi tarafından “Dünyanın En Etkili 100 Kişisi”nden biri seçilen yetenekli aktör, Haziran 2015’te II. Elizabeth tarafından sahne sanatları ve hayır kurumlarına yaptığı büyük katkılar sebebiyle Britanya İmparatorluk Nişanı’na layık görüldü.
Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, Thor: Ragnarök , Doktor Strange, Zoolander 2, Wikileaks: Beşinci Kuvvet, 12 Yıllık Esaret, Star Trek: Into Darkness, Savaş Atı gibi pek çok önemli sinema filminde rol aldı. 14 Şubat 2015’ten beri Sophie Hunter ile evilidir ve çiftin bir çocukları vardır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here