Devlet Tiyatroları'nın Açılış Tarihi Belli Oldu
Devlet Tiyatroları'nın Açılış Tarihi Belli Oldu

Covid-19 virüs salgını nedeniyle büyük kriz yaşayan kültür-sanat sektörü yeniden eski günlerine dönmeyi bekliyor.

Coronavirüs önlemleri sırasında 1 Haziran tarihiyle birlikte yeni normalleşme sürecinde yalnız bırakılan kültür-sanat sektörü çalışanlarının durumunun ne olacağı belirsizliğini koruyor.

Devlet Tiyatroları’nın ise 2020-2021 tiyatro sezonunu açacağı tarihte belli oldu.

Devlet Tiyatroları 1 Eylül Salı günü itibariyle covid-19 virüs önlemleri alınarak sanatseverleri salonlarında ağırlamaya hazırlanıyor. Tiyatro sezonunun ilk biletleri ise internet üzerinden “sanat cepte” uygulaması üzerinden satışa sunulmaya başlandı. Aynı zamanda sanatseverler biletleri Devlet Tiyatroları gişelerinden de alabilecekler.

2020-2021 Devlet Tiyatroları yeni sezona 17 prömiyerle başlayacak ve açık hava mekanları kullanılacak. Bunun yanı sıra az sayıda salon hizmet verecek.

Koltuklar sosyal mesafe kurallarına uygun olarak dizayn edilecek. Maskesi olmayan seyirci kabul edilmeyecek. Salon girişlerinde dezenfektan konulacak. Gösteriler ise birer gün arayla yapılacak. Oyunların sergilenmesinden sonra salonlar dezenfekte edilecek.

Pandemi nedeniyle ilk turda az kadrolu oyuncularla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Devlet Tiyatroları’nda İzmir Devlet Tiyatrosu 4, Ankara Devlet Tiyatrosu 3, İstanbul-Bursa-Adana-Diyarbakır-Trabzon-Antalya-Sivas-Erzurum ve Van Devlet Tiyatroları ise 1 yeni oyunu sahneleyecekler.

Bu sezon kapalı gişe oynayan ve sanatseverlerden büyük ilgi gören Reis Bey, Leyla ile Mecnun, Hamlet, Anna Karenina, Bir Nefes Dede Korkut, Umut Kavşağı, Shirley Valentine gibi oyunlar yeni sezonda perdelerini açacak.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here