DasDas Bilimi Sanatla Buluşturuyor
DasDas Bilimi Sanatla Buluşturuyor

Paribu ana sponsorluğunda DasDas’da bilimin sanatla buluştuğu etkileyici bir sergi gerçekleşiyor. Dasdas, Zenger ve Ouchhh ortaklığıyla 11 Haziran’dan itibaren sanatseverlere sunulacak.

Sergi daha önce 52’den fazla ülkede gerçekleşmiş. Teknoloji-bilim ve sanatın bütünleştiği, sizi hayal dünyasına sürükleyecek, unutulmaz bir gösteriye hazırlanın. Sergi, Zenger küratörlüğünde Dasdas’da ardından Türkiye’de sanatseverlere buluşacak. Sergi gösterisi 35 dakika sürüyor. Yapay zeka sayesinde dünyaca ünlü Van Gogh tablolarının içinde gezebileceksiniz. Ünlü ressamın çizimlerindeki şekiller ve renkler serginin temelini oluşturuyor.

Van Gogh‘un ardından ilk Türk arkeolog Osman Hamdi Bey’in ünlü eserleri günümüz teknolojisiyle buluşacak. Sergide aynı zamanda Göbeklitepe’yi gezebileceksiniz. Yapay zeka algoritmaları ve GAN teknolojisiyle figürler aydınlatılmış ve değişik bir bakış açısıyla oluşturulmuş.

Teknolojik-Bilimsel-Sanatsal sergide kullanılan teknik günümüz dünyasının yeni buluşlarından diyebiliriz. Ouchhh, yaklaşık 12 yıldır bilim&sanat ve teknolojiyi birleştirerek sanat eserleri üreten yeni medya stüdyosu özelliğini taşıyor. Sergide fütüristik akım kullanılmış. Fütüristik bakış açısı bilim, teknoloji ve sanatla şekillendirilmiş.

Ouchhh, 12 yıldır sanat&bilim ve teknolojiyi birleştiren deneyimler ve sanat eserleri üreten bir yeni medya stüdyosudur. Fütüristik bakış açısını şekillendiren, sanat, bilim ve teknolojiyi kullanarak, zihin odaklı bir yaklaşımla veri tabloları ve heykeller, yapay zeka kamusal sanat eserleri ve sarmalayan deneyimleriyle uluslararası alanda birçok ödül almıştır. Reddot Design Awards, German Design Award, IDA Design Awards, CODA Awards, Global Awards Club, Aesthetica Art Prize, Iconic Awards, Ace of Mice, Muse Creative Awards gibi prestijli birçok yarışmada ödül kazanmıştır. Google, Cern, Nike, NASA, Signal, iMapp, Mutek, Melbourne Light Festival, Singapore Art and Science Museum, Frost Miami Science Museum, SAT Société des arts technologiques Montreal, Canada National Space Center UK, American Indian Arts, Atelier Des Lumiere ve Ars Electronica gibi birçok kurum ve müzelerde benzersiz deneyimler ve kamusal sanat eserleri gerçekleştirdi.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here