Coronavirüs Sinema Salonlarınıda Etkiledi
Coronavirüs Sinema Salonlarınıda Etkiledi

Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan ve kısa zamanda tüm dünyaya yayılarak bir çok insanın ölümüne neden olan koronavirüs sinema sektörünüde etkiledi.

Koronavirüs nedeniyle sinema filmleri ertelendi bu durum da birçok sinema salonunun kapanmasına sebep olacak. Sinema salon işletmecileri ise gösterimler olmayacağı için maliyetleri karşılayamayacaklarını ve bu nedenle sinema salonlarını kapatacaklarını belirtti.

Coronavirüs nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sinema salonlarının kapanıp, kapanmayacağına dair bir karar alabileceği merak ediliyor. Bununla ilgili henüz bir resmi açıklama yapılmadı ancak Türkiye’deki 2858 sinema salononun çoğunun hali hazırda kapanması söz konusu…

Koronavirüs tehdidi nedeniyle birçok sektör olumsuz etkilendi. Bu durum sinema sektörüne de darbe vurdu. Gerek yerli filmler gerekse ABD filmlerinin gösterimlerinin ertelenmesi ise sinema salonu işletmecilerini ne salonlarını kapatmaya zorluyor.

İşçi ücretleri, doğalgaz, elektrik gibi maliyetlerin artmasından dolayı zaten ekonomik olarak zor durumda olan sinema işletmecileri koronavirüs ve gerekse ölü sezon olarak nitelendirilen yaz sezonuna girilecek olması nedeniyle birçok sinema salonunu kapanma tehlikesi içinde…

Bu süre içinde koronavirüsü tehdididin geçmesinden sonra ertelenen birçok film yeni çekilecek olan filmlerin vizyon takvimi aynı anda gerçekleşecek. Bu durumda azalan sinema salonlarının, sinema sektöründe büyük bir vizyon takvim kaosuna neden olacak.

Koronavirüs nedeniyle batı sinema salonlarının koltuk araları geniş bırakılarak bilet satma işlemine geçişi sağlandı. İzleyiciler arasında ise büyük bir mesafe olacak. (Kaynak: Habertürk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here