CHP’nin İstanbul Adayı Muhtar Kent Mi? 2019 Yerel seçimleri öncesinde en çok merak edilen ise CHP’nin adaylarının kim olacağı sorusu. Eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’in adaylığı kabul etmemesinden sonra CHP’de bu defa Coca-Cola eski CEO’su ünlü iş adamı Muhtar Kent konuşulmaya başlandı.

CHP Genel Merkezde Adaylık Süreci

CHP’deki adayların belirleme süreci hız kazanırken Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul için parti dışından bir ismin arayışı içinde olduğu söylentiler arasında yer alıyor. Birgün Gazetesi’nin CHP kulislerinden edindiği bilgiye göre CHP’nin İstanbul adaylığı için öne çıkan isim Muhtar Kent.

CHP’nin İstanbul Adayı Muhtar Kent’Mi?

Yeni gelen bilgilere göre Kılıçdaroğlu’nun başkan adayı muhtemelen iş dünyasından biri olacak gibi. Bu isim de Coca-Cola’nın eski CEO’su Muhtar Kent. Kent’le Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine irtibata geçileceği söyleniyor.

CHP’de adaylık için şu ana kadar 4 isim ortaya çıktı. Akif Hamzaçebi, Gürsel Tekin, Mahmut Tanal ve Aykut Erdoğdu.

Konuşulan isimlerden biri de Hurşit Güneş. Genel Merkez’de konuşulanlara göre eski İstanbul Milletvekilleri ve il yöneticilerinin Güneş’e teklifte bulunduğu ve genel başkanında desteğini alma çalışmalarından dolayı Güneş aday açıklamasını bekletme kararı aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here