CHP’den 29 Ekim Tepkisi… 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na denk getirilen 3.Havaalanı açılışı sebebiyle Cumnhuriyet Bayramı’nın Dolmabahçe’de kutlanması kararı nedeniyle CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba bu konuda şunları söyledi; “Devlet Cumhuriyeti kutlamazsa, halk coşkulu bir biçimde kutlamasını bilir. Halkımızla birlikte Ankara’da kutlayacağız.”

CHP’den 29 Ekim Tepkisi

Ankara’da kutlayacağız

3.Havaalanı açılışı sebebiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yıl İstanbul’da kutlanacak. Bu nedenle CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba kutlamaların Ankara’da da yapılacağını belirtti. Ağbaba sözlerine şöyle devam etti “3.Havalimanı açılışı bahane edilerek 29 Ekim’in İstanbul’a götürülmesini, Dolmabahçe’de kutlanmasını asla kabul etmediğimizi belirtmek istiyoruz. Bu aslında Cumhuriyet’le hesaplaşmanın bir başka adıdır. Cumhuriyetin kutlamalarını yapmak istemeyen bir anlayış var. Onu gölgede bırakmak için Cumhuriyet kutlamalarını Ankara’da yapmıyor. Biz buradan söylüyoruz o kutlamaları halkımızla beraber Ankara’da yapacağımızı duyurmak isteriz.Bu memlekette devlet cumhuriyeti kutlamazsa millet coşkulu bir şekilde kutlamasını bilir” 

Veliağbaba Andımızla ilgili olarak da şunları söyledi “Bunun neyinden rahatsız oluyorlar anlamak mümkün değil. Ne diyor andımızda ‘Türküm, doğruyum, çalışkanım’ Acaba bunun neresi batıyor?  Bu kültürün yok edilmesi isteniyor. Bu memleketin değerleri yerine Arap kültürünü empoze etmeye çalışıyorlar. Bu konuda hem Malatya hem de Türkiye’deki milliyetçilerin de duyarlı olması lazım. Milliyetçi geçinen arkadaşların da bir açıklama yapması lazım. Ama birileri koltuk değneği olmaya devam ediyorlar” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here