Candan Erçetin Muğla Konseri

Candan Erçetin Muğla halkı için muhteşem bir konsere hazırlanıyor. Geçmişten günümüze en güzel şarkılarını sizer için seslendirecek.

Türk müzik dünyasının sevilen isimlerinden Candan Erçetin 1990’lı yıllarda Umurumda Değil şarkısıyla ünlenmişti. 1963 yılında Kırklareli’nde doğan sanatçı Arnavut ve Makedon kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olan Galatasaray Lisesi’nde eğitim aldı ve buradan mezun oldu. Ardından İstanbul Belediye Konservatuarı’nda Şan eğitimi gördü. İ.Ü. Klasik Arkeoloji Bölümü’nü okuduktan sonra 1986 yılında henüz üniversite son sınıf örencisiyken Oslo’da bir yarışmaya katıldı. Yarışmayı en iyi dereceyi alarak tamamladı.
1990 Eurovision Türkiye finallerinde Cihan Okan ile “Daha Kolay” şarkısını, 1992 Eurovision Türkiye finallerinde ise Sinan Erkoç ile “Kimbilir Nerdesin” şarkısını seslendirdi.
1995’te Hazırım albümüyle dikkat çeken bir çıkış yaptı, 1997’de hit olan “Yalan” şarkısını içeren Çapkın albümünü yayımladı. 1998 Ağustos’u sonuna doğru yayınlanan ve Candan Erçetin’in 2. remix EP albümü olan Oyalama Artık albümü 7 şarkıdan oluşup “Oyalama Artık”, “Aşkı Ne Sandın”, “Kaybettik Biz”, “Onlar Yanlış Biliyor” şarkıları yeniden düzenlenmiş remix yapılmış ve “Oyalama Artık” şarkısına klip çekilmiştir.
2000’de yılın en çok satanı olan Elbette’nin ve 2002’de “Gamsız Hayat” şarkısı eşliğinde yayımlanan Neden’in ardından Melek (2004), Kırık Kalpler Durağında (2009) ve Milyonlarca Kuştuk… (2013) albümlerini satışa sundu. 2005’in ilk aylarında, Beyazıt Öztürk ile başrolünü paylaştığı Yıldızların Altında müzikalinde oynayan şarkıcı, Türk-Yunan kültürüne ait geleneksel şarkıları seslendirdiği Aman Doktor albümünü ise DMC etiketiyle aynı yıl 9 Aralık’ta yayımladı.
2011’de yarı Fransızca yarı Türkçe şarkılardan oluşan Aranjman 2011 albümünü piyasaya süren şarkıcı, 2012’de ise Orhan Gencebay’ın altmışıncı sanat yılını kutlamak için hazırlanan Orhan Gencebay ile Bir Ömür albümündeki “Beni Böyle Sev” şarkısını seslendirdi.
Erçetin, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli projelerde de yer aldı. 1994’te sunuculuk yapmaya başladı, 2007’de Candan Erçetin’le Beraber ve Solo Şarkılar programını sundu. 2005’te Yıldızların Altında müzikalinin başrolünü oynadı. Gölgesizler (2008) ve Kaptan Feza (2009) filmlerinin müziklerini hazırladı ve yapımında görev aldı. Bir dönem Galatasaray Lisesi’nde müzik öğretmenliği yaptı, 2009’da Galatasaray Üniversitesi’nde diksiyon dersleri vermeye başladı.

Konser, 14 Ağustos Çarşamba günü saat 21:15’de Bodrum Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here