Camilla Lackberg'den Buz Prenses

Camilla Lackberg’den Buz Prenses Polisiye türde yazılan kitap Avrupa’nın en çok okunan kitapları arasında yer alıyor. Kitap 25 dile çevrilmiş.

Yazar olan Erica Falck anne ve babasının ani ölümünden sonra, çocukluğunun geçtiği  Fjällbacka’ya gider. Bu küçük kasabada yaşamaya başlar. Beklenmedik bir tesadüf sonucunda yıllardır görmediği çocukluk arkadaşı Alex’in cansız bedeniyle karşılaşır. Güzeller güzeli Alex buz gibi bir evde küvette yatmaktadır ve bilekleri kesiktir. Erica, Alex’in ailesinin isteği üzerine onun hakkında bir anı yazısı yazmaya başlar. Erica’nın yıllar boyunca uzak kaldığı dostu hakkındaki merakı giderek takıntıya dönüşür. Kasabanın dedektifi Patrik  Hedström de davayla ilgili şüphelerinin izini sürmektedir. Yolları kesişen Erica ve Patric birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlarlar. Diğer yandan küçük kasabanın büyük sırrını çözmeye doğru adım adım ilerlerler.

“Camilla Läckberg polisiyenin kraliçesi.” Bild am Sonntag

“Läckberg korkunç sırların üstünün asla tamamen örtülemeyeceğini ve susmanın ruhu nasıl öldürdüğünü ustalıkla anlatıyor.” Publisher’s Weekly

“Elinizden bırakamıyorsunuz. Läckberg sonuna kadar heyecanı koruyor.” Viva

“İçinizi ürpertiyor, aynı betimlediği buzlarla kaplı dünya gibi.” Literary Review

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here