Buket Müftüoğlu Ereğli’ye Talip Oldu Başarılı bir geçmişe ve vizyona sahip olan Buket Müftüoğlu Cumartesi günü saat 14:00’da Zonguldak Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Müftüoğlu yaptığı açıklamada

Müftüzade Halit Kaptan

“1880-1888 Karadeniz Ereğli’nin ilk Belediye Başkanı Dedemiz Müftüzade Halil Kaptan’dan sonra bir hayalimize ailem adına atmış olmaktan çok mutluyum. Doğma büyüme bir Bozhane’li olarak “Vira Bismillah “ diyorum…” dedi.

Emel Müftüğlu Kimdir

1967 yılında Ereğli’de doğan Emel Müftüoğlu Ankara Koleji’ne bağlı olan TEV Karadeniz Ereğli İlkokulunu, ortaokulu Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesini ardından 1984 yılında yurt dışı öğrenci değişim programıyla kazandığı bursla Amerika’da Nort Penn High Scholl’undan mezun oldu. 1983 yılında Ereğli Erdemir Spor Kürek takımıyla birlikte Türkiye üçüncüsü olurken Türkiye Bayanlar Su Topu Ligi’nin kurulmasında katkıları oldu. Erdemir formasıyla su topu ve basketbol oynadı. Marmara Üniversitesi İngilizce bölümünü bitirdi. Daha sonra Zonguldak Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyasete atıldı.

2007 yılında aynı bölgeden milletvekili adayı ardından 27 Nisan 2008 yılında İstanbul’un Üsküdar İlçesinden CHP meclis üyesi oldu.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here