Bir Yaz Gecesi Rüyası Bursa'da

Bir Yaz Gecesi Rüyası aşk ve rüyalar üzerine yazılmış güzel bir komedi. Müziğin, dansın ve görsel şölenin olduğu etkileyici ve unutul bir oyun.

Shakespeare‘in gülen yüzü Bir Yaz Gecesi Rüyası aşk ve rüyaları o kadar güzel anlatıyor ki bir süre sonra sihirli bir kutunun içinde, rüyada olduğunu düşünmeye başlar.

“Öyle garip bir düş gördüm ki, insanın aklı havsalası almaz. Böyle bir düşü anlatmaya çalışmak eşeklikten başka bir şey olamaz” (Nick Bottom)

Siz gördüğünüz rüyaları kimseye anlatmayın… Bırakın herkes kendi rüyasında kaybolsun.

Bir çok ödül alan oyunu 13 bini aşkın seyirci izledi. 2015 Yılında Afife Tiyatro Ödülleri’nde  Yılın En Başarılı Yönetmeni- Aleksandar Popovski ve Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı- Sven Jonke ödüllerini aldı. Yine aynı yıl Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu- Levent Üzümcü ve Yılın en Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu- Arda Aydın layık görülmüştü.

Sahne teknikleriyle de adeta bir devrim yaptılar. Akrobatik detaylar, kırmızı kadife perdeler, orman efekti dikkat çeken detaylar arasında…

Popovski metni adeta görsel bir şölene dönüştürmüş. Düz bir metni olduğu gibi klasikleşmiş tarzda değil de onunla oynayarak, etkileyici bir performansla sahneye uyarlamış.

 Oyunun Künyesi

Yazan: William Shakespeare
Çeviren: Özdemir Nutku
Yöneten: Aleksandar Popovski
Yapımcı: Arda Aydın – Biraderler Yapım
Yardımcı Uygulayıcı Yapımcı: Oğuzalp Kutlu
Sahne Ve Işık Tasarımı: Sven Jonke
Kostüm: Jelena Prokovic
Müzik: Kiril Dzajkovski
Asistan: Nejat Yıldız
Oyuncular: Sezai Aydın, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan, Arda Aydın, Özgün Akaçca, Pınar Tuncegil, İlham Erdoğan, Ali Bal, Sena Yıldız, Canberk Gültekin, Ayşen Baransel, Sertan Müsellim, Furkan Öncü, Anıl Altınöz, Mustafa Polat, Gürkan Başbuğ, Şaziye Özlem Turan, Dilek Ünal, Süleyman Demirkol

Bir Yaz Gecesi Rüyası 18 Aralık 2018 Salı günü saat 20:30’da AKKM Orhangazi Salonu Bursa’da sahnelenecek…

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here