Andrew Heywood'dan Siyaset

Andrew Heywood Siyaset kitabı ilgi çekici tarzı, güvenilir, sürükleyici ve detaylı içeriğiyle son derece başarılı bir eser. Siyasete giriş dersleri ve öğretim görevlileri için etkili bir kaynak.

Küresel ekonomik kriz, Arap Baharı gibi kilit gelişmeleri barındıran ve güncel hale getiren kitap 4. edisyondan yapılan çeviriyle oldukça ilgi çekici. Bu edisyon, öğrencilerin farklı konuların birbirleriyle nasıl ilgisi olduğunu daha kolay bir şekilde anlamasını sağlıyor. Dünyadaki ve ülkelerinde yaşanan olaylar arasındaki artan bağımlılığın kolay bir şekilde farkına varmalarını sağlayan yeni ve derlenmiş bir bölüm yapısı…

Siyaset Bilimi İçin Önemli Bir Kaynak

Her bölüm öğrencilerin daha kolay öğrenmesine yardımcı olacak ve eleştirel bakışı geliştirecek yenilikçi özelliklere sahiptir:

• Tam sayfa Eylemde Siyaset kutuları dünyadaki başlıca siyasî olayları inceler ve siyaset bilimi açısından önemlerini vurgular.
• Tartışma kutuları siyasetteki başlıca çekişmeleri tanımlar ve belli bir meseleyi hem destekleyen hem de karşısında olan argümanlara dikkat çeker.
• Resimli Başlıca Düşünürler profilleri önemli şahsiyetler ve fikirleri hakkında detaylı bilgi verir.
• Kavram kutuları özellikle karmaşık veya ihtilaflı anlamları olan önemli siyasî kavramların kapsamlı bir tartışmasını sunar.

Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler olmak üzere siyasetin içinde olan ve siyasete ilgi duyan bir çok kişinin edinmesi gereken olağanüstü bir ders kitabı! Öğretici ve bilgilendirici kutularla desteklenmiş tarafsız güvenilir bir kaynak kitap.

– Jonathon W. Moses, Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Norveç.

Eğer siyaset ne yapabilir ne yapamaz veya nasıl işler anlamak istiyorsanız bu kitaptan daha iyi bir başlangıç noktası düşünemiyorum. Bu yeni edisyon, alana yeni başlayacaklar için bütün bu konuları başarılı bir biçimde işlerken, bunu, herkes için yepyeni bir anlayış ve bakış açısı getirerek gerçekleştiriyor’

– Gerry Stoker, Southampton Üniversitesi, İngiltere.

Bu kitabın çok büyük hayranıyım! İşte siyaset bilimi tam da böyle öğretilmeli; siyaset ve yönetimi tam anlamıyla kapsayan, aynı zamanda da teorik konulara duyarlı biçimde; tarihin yanında, daha kapsamlı ekonomik ve sosyal trendleri ve günümüz kilit tartışmalarını cesurca işleyecek biçimde… Son derece yetkin bir siyaset bilimcisi olmak için ihtiyacınız olan her şeyi bir arada bulabileceğiniz harika bir kitap bu.

– David Coates, Wake Forest Üniversitesi, ABD.

Siyaset, siyaset bilimi alanında mevcut en iyi giriş rehberidir. Andrew Heywood siyaset teorisini ve pratiğini titiz, açık bir dille ve çok rahat anlaşılabilir bir yoldan anlatıyor. Bu kitap her siyaset bilimi öğrencisi için elzemdir ve siyaset bilimi öğretim görevlileri için de giriş dersi kaynak listesinde “olmak” zorundadır.

– Profesör Jon Tonge, Liverpool Üniversitesi, İngiltere.

Heywood’un rahat anlaşılır yazım tarzına ek olarak, kitap, metne eklenmiş birçok pedagojik özellikten de sonuna kadar faydalanıyor. Sorular, temel kavramların anahatları, belli filozofların ve önemli kişilerin ufak biyografik profilleri, odaklanma kutuları, şematik sunumlar ve ileri okuma için öneriler kısımları… Hepsi, değerli, bilgilendirici özellikler ve notlar.

– Dr. Jacqui Briggs, Lincoln Üniversitesi, İngiltere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here