Ahmet Ümit'in Yeni Kitabı: Kayıp Tanrılar Ülkesi
Ahmet Ümit'in Yeni Kitabı: Kayıp Tanrılar Ülkesi

Ahmet Ümit‘in yeni kitabı Kayıp Tanrılar Ülkesi geçtiğimiz günlerde raflarda yerini aldı. Yazar bu kitabında arkeolojinin yanı sıra mitolojiyi de anlatmış. İkisinin bir arada harmanlandığı ilginç bir kitap.

Yıldız Karasu, Berlin Emniyet Müdürlüğü’nün başkomiseridir, yardımcısı da Tobias Becker’dir. İşgal evlerinin, göçmenlerin ve sokak sanatçılarının bulunduğu rengarenk Berlin sokaklarından, Bergama’ya kadar uzanan bir maceraya tanık olacaksınız. İnsanları ve hayatlarını yok eden sırlar peşinde seri cinayetler dizisinin çözülmeye çalışıldığı sürükleyici bir roman. Soruşturmanın Türkiye ayağı ise sürpriz bir isimle devam ediyor.

Kayıp Tanrılar Ülkesi, Zeus Altarı ve Pergamon Tapınağı’nın gölgesinde mitlere günümüzde yeniden hayat verirken, suçun çağlar ve kültürler boyu değişmeyen doğasını bir tokat gibi yüzümüze çarpıyor.
“O yüzden unuttuk dediğiniz yerden başlayacağım. Unutmanın bedelini ödeyecek unutanlar. Cezaların en şiddetlisiyle ödüllendirilecek saygısızlık yapanlar, kalbi yerinden çıkarılacak beni kalbinden çıkaranların, yüzlerinin derisi yüzülecek benden yüz çevirenlerin…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here