2020 Kadın Güneş Gözlüğü Modası

Havaların ısındığı ve Haziran ayını bitirdiğimiz şu günlerde yeni normalleşme süreciyle birlikte artık tedbirli olma şartıyla hayata döndük sayılır. Maskeler hayatımızın vazgeçilmez aksesuarı olmaya başlarken elbette güneş gözlüklerinden de vazgeçmemiz mümkün değil..Covid-19 virüsü gözler yoluyla da bulaştığı için güneş gözlükleri de önemli bir aksesuar haline geldi.

2020’nin en çok tercih edilecek gözlükleri ise makro güneş gözlükleri alıyor. Geniş açıya ve renkli camlara sahip gözlükler en çok sevilen modeller arasında bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda oldukça trend olan mikro gözlüklerin yerini artık büyük gözlükler aldı.

Şayet henüz gözlük almadıysanız tercihinizi büyük gözlüklerden yana kullanabilirsiniz. Yüzün yarısını kapatacak şekilde olan bu gözlükler başlarda her ne kadar yadırgansa da artık herkesin kullandığı trendlerin başında geliyor.

Kar gözlüğünü andıran bu gözlükleri ilk kullanan ise Kylie Jenner olmuştu. Bu gözlükler Shield yani Kalkan olarak da adlandırılıyor. Bu gözlüklerin önemli özelliği ise çerçevesiz olması ve burun bölümünde ise birleştirme kısmının olmaması…

Büyük gözlükler geçtiğimiz haftalarda yapılan Chanel defilesinde defileye çıktı. Kalkan güneş gözlükleri model olarak spor güneş gözlüğü gibi görünsede giyilen değişik kıyfetlerle birlikte tamamlandığında romantik bir tarza dönüşebiliyor.

Bu gözlükleri defilelerinde kullanan modacıların başında Chanel, Givechy, Emporio Armani geliyor.

İşte 2020’nin güneş gözlükleri…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here