Henüz yaz aylarının içinde olsakda modacılar 2020-2021 Sonbahar-Kış trendlerini belirlediler bile… Önümüzdeki sezonun trendleri oldukça romantik ve bohem bir tarzdan oluşuyor. Takılardan, kıyafetlere kadar detaylar oldukça dikkat çekiyor.

Bunun yanı sıra sezonun trendleri karakteristik özelliğe sahip. İnsanı güçlü gösteren detaylar bulunuyor. Bunlardan biri de omuzları güçlü ve ön planda gösteren vakkalar. Vakka modası 1980’li yıllarda ceketlerde ve elbiselerde kullanılıyordu. Zayıf vücut hatlarına, dar omuzlara sahip kişilerin boyunu yüksek gösteren önemli trendlerden biriydi. Vakkalar özellikle imparatorların, kraliçelerin kullandığı bir detaydı çünkü bu onları daha güçlü bir karaktere büründürüyordu. Kısacası önümüzdeki sezon herkes vakkalanacak diyebiliriz.

2020-2021 Sonbahar ve Kış modasından detaylar…

2020-2021 Sonbahar-Kış Modası

Alexander McQueen, Balenciaga ve Rick Owens vakka modasını benimseyenlerden…

Bu sezonun göze çarpan trendlerinden biride Bohem tarzı kıyafetler olacak. 1960’ların unutulmaz trendlerinden olan hippi modası geri dönüyor. Karışık desenli, uzun parlak elbiseler yine dikkat çekici trenlerden olacak. Bu trendi bizlere sunan ise Etro, Celine ve Chloe oldu.

2020-2021 Sonbahar-Kış Modası

Bu kışın trendleri arasında motorcu kıfayetleri dikkat çekecek. İlgi çeken detaylar arasında ise deri pantolonlar ve ceketler bulunuyor. Bu tarzı kullanan modacılar ise Fendi, Louis Wuitton ve Dior oldu.

Ruffles trend olarak bilinen fırfırlar bu kış gömleklerin önemli detaylarından olacak. Modern gömlekler bu fırfırlarla kişileri aristokrat bir havaya büründürecek diyebiliriz. Bu detayı kıyafetlerinde kullananlar ise Celine, Chanel ve Prada oldu.

2020-2021 Sonbahar-Kış Modası

Bu sezon korse üst bluzler çok tercih edilecek. Kadınları oldukça fetişist gösteren bu detayları kullanan modacılar ise Saint Laurent, Gucci, Richard Quinn oldu.

2020-2021 Sonbahar-Kış Modası

Bu Sonbahar-Kış sezonunda kıyafetlerde gümüş rengi dikkat çekecek. Parlak, kristal kumaşlar ön planda olacak. Bu trendi kullanan modacılar ise Balenciaga, Paco Rabanne ve Burberry oldu.

2020-2021 Sonbahar-Kış Modası

Pelerin tarzı kabanlar, paltolar bu sezonun tercih edilen trendlerinden olacak. Bu trendi kullanan modacılar ise Isabel Marant, Givenchy ve Valentino

2020-2021 Sonbahar-Kış Modası

En son 1990’lı yıllarda kullanılan siyah derinin asilliği ise geri dönüyor. Kişiyi güçlü ve gösterişli gösteren ve dış giyimde kullanılan deri kıyfetleri ise Miu, Miu, Fendi ve Paco Rabanne kullanmış. Modacılar deri kıyafetleri yaparken Matrix filminde Keanu Reeves’in giydiği kıyafetlerden esinlenmişler.

2020-2021 Sonbahar-Kış Modası

Bu sezonun kıyafetlerinde kırmızı, mor, pembe ve turuncu renkler dikkat çekiyor. Bu trendi kullananlar ise Saint Laurent, Bottega Veneta ve Alberta Ferretti oldu.

2020-2021 Sonbahar-Kış Modası

2020-2021 Sonbahar-Kış sezonunun trendlerinden biride uzun paltolar olacak. Askeri kıyafetlerden ilham alınarak tasarlanmış olan trendi Maison Margiela, Loewe ve Valentino kullanmış. (Kaynak: Vogue Fransa)

2020-2021 Sonbahar-Kış Modası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here