2019 Ruj Modası… Rujsuz makyaj olmaz. Makyajın en önemli malzemelerinden biri olan rujlar bütün kadınların vazgeçemediği kozmetik ihtiyaçların başında geliyor.

Geçtiğimiz kış nude ve bordo tonlarının oldukça trend olduğu rujların yerini bu Sonbahar ve Kışın kahverengilere, kırmızılara ve pembelere bırakıyor. Parlak ve mat tonların kullanılacağı rujların yanı sıra allıklarda, farlarda da ıslak görünümü veren parlak tonlar tercih edilecek çeşitler arasında yer alıyor.

2019 Ruj Modası

Hangi Renk Bana Yakışır?

Öncelikle cilt alt tonunuzun hangi renk olduğunu test etmeniz gerekiyor. Cilt alt tonları soğuk, sıcak ve nötr olarak adlandırılır. Nötr olan türler en az rastlanan cilt alt tonudur çünkü hem sıcak, hem de soğuktur yani ikisini barındırır.

Soğuk alt cilt tonuna sahip olan kişilerin cilt rengi pembe veya kırmızıdır. Sıcak alt tonuna sahip kişilerin cilt renkleri genelde buğday, bronzdur. Gerek kıyafet alırken, gerek kozmetik ürünleri satın alırken ve saçlarınızı boyatırken ten renginizi çok iyi biliyor olmanız gerekir böylece doğru seçimler yapmış olursunuz. Bunu test etmeniz için kolay bir formül var. Damarınız maviyse soğuk, mor ise nötr, yeşil ise sıcak bir ten rengine sahipsiniz demektir.

2019 Ruj Modası

Ruj seçimi nasıl olmalı?

Ruj seçiminde hepimizin zorlandığı ve bize yakışan rengin hangisi olduğunu bilmemiz gerçekten çok önemli. Yanlış tercih edilen renklerle güzel olan yüzünüzü çirkinleştirebilirsiniz. Bu yüzden ruj seçiminde önemli olan detaylardan biri de ten renginize göre doğru rengi seçmeniz olacaktır.

Soğuk tenlilere pembenin her tonu yakışmaktadır. Sıcak tenlilere nude renkler ve kahverenginin tüm tonları ve vişne rengi yakışır. Nötr tenlilere ise tüm renkler yakışır bu yüzden en şanslı gruptur.

2019 Ruj Modası

Kırmızı ruj tonları oldukça fazla ancak unutmamak gerekir ki kırmızı en çok esmerlere yakışıyor. Bu yılın kahverengi rujlarını kumrallar, pembe rujları ise sarışınların tercih edeceği renkler arasında yer alıyor olacak.

2019 Kışının moda ruj renkleri kahverengi, kırmızının tüm tonları olacak. Mat ve parlak kıvamdaki rujlar en çok tercih edilecek çeşitlerin başında geliyor. Parlak kırmızı, Paris kırmızısı, Şarap kırmızısı göze çarparken pembe tonlarda ise gül, mercan ve pudra pembesi tercih edilecek renkler arasında bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here